Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Adavere kasum jäi plaanitust väiksemaks

28. jaanuar 1998, 00:00

Adavere lihatööstuse tegevdirektori Harri Nukke sõnul jäi kasum plaanitust väiksemaks, sest ettevõte hakkas oma toodangus kasutama vaid puhast liha. See suurendas kulutusi toorainele ja tõusis toodangu hind, lausus Nukke. Tegime aasta alguses liiga julge prognoosi, lisas ta.

Selleks aastaks prognoosib Adavere umbes 80 miljoni krooni suurust käivet ja ligikaudu sama suurt kasumit, mis eelmiselgi aastal. «Me ei plaani praegu kasumi suurenemist, sest firma jätkab investeeringuid,» ütles Nukke.

Nukke kinnitusel käivad praegu tõsised läbirääkimised Adavere omanikeringi investeerimisfirmade kaasamise üle. Nukke ei nõustunud avalikustama oma läbirääkimispartnerite nimesid, kuid kinnitab, et peab kõnelusi nelja Eesti ja Saksa firmaga.

ELi nõuetega kooskõlla viimiseks peab Adavere lihatööstus paari lähema aasta jooksul investeerima Nukke sõnul 30--40 miljonit krooni. «Kindel on, et selle aasta jooksul peame leidma endale juurde rikkaid omanikke, sest senistel on raha ammu otsa saanud,» on Nukke varem öelnud.

Adavere lihatööstus tootis eelmisel aastal 2300 tonni liha ja lihatooteid. Seitse aastat tegutsenud Adavere lihatööstuse aktsiakapital on 1,4 miljonit krooni ja firma kuulub endise Adavere riigimajandi töötajatele. Harri Nukkele kuulub 11,8 protsenti ettevõtte aktsiatest.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing