Electrolux piirdub Eestis vaid müügiga

29. jaanuar 1998, 00:00

Praegu käib kontsernis suur ümberstruktureerimine ja grupi põhitegevus on suunatud sellele, et tagada töö kõigile olemasolevatele tehastele, märkis Närman. «Seetõttu pole plaanis Eestis tootmise investeerida,» lisas ta.

Firma tegevussuundades ei ole muutusi ette näha, kindlasti on aga oodata müügi kasvu, lausus Electrolux Eesti ASi juhatuse esimees Priit Raud. Skandinaavias müüb Electrolux oma tooteid ühe inimese kohta 20 korda rohkem kui siin, tõi ta näite. «Oleme müügifirma ja jääme müügifirmaks,» teatas Raud.

«Siin on kasvuruumi, selles pole kahtlustki,» kommenteeris Närman. Selle eeldusena märkis ta uusi tooteid ja arenevat ettevõtlust.

Electrolux on Rootsi suuremaid kontserne, kes asutas Eesti tütarfirma 1992. aastal. Eile Mustamäe teel uuele peahoonele nurgakivi pannud Electrolux Eesti põhitegevusala on kodumasinate müük ja hooldus. Oma maja on märgiks Electroluxi kiirest arengust Eestis ja kinnituseks kontserni pikaajalistest ja laiahaardelistest tegevusplaanidest, ütles Raud.

Electrolux võttis 1984. a üle Itaalia suurima kodumasinate valmistaja Zanussi, 1986. a USA kodumasinate kontserni White Consolidated ja 1994. a Saksamaa kodumasinate tööstuse AEG. Electrolux on tegevuse kontsentreerinud peale kodutehnika ka professionaalsete seadmete ning metsa- ja aiatehnika tootmisele ja müügile. Uutel turgudel, mille hulka kuulub ka Eesti, müüb Electrolux viiendiku oma toodangust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing