Tallinnas puudus odavatest üürikorteritest

16. märts 1998, 00:00

Praegu on Tallinnas väga nõutud ühe- ja kahetoalised odavad üürikorterid äärelinnas. Nende korterite osas ületab nõudmine oluliselt pakkumise. Ühetoalise ahjuküttega korteri üürimiseks kulub koos kommunaalmaksetega alates 1500st kroonist kuus.

Näiteks Mustamäel aga küsitakse ühetoalise heas korras korteri eest kuni 3000 krooni kuus. Kinnisvaramaaklerite hinnangul on Mustamäe veidi üle hinnatud.

Odavamate korterite puhul eelistavad üürnikud mööbli olemasolu, kallimate korterite osas soovitakse sageli tühja korterit.

Välismaalased üürivad kortereid peamiselt kesklinnas ja vanalinnas, kus neil on suur osa hinna kujundamisel. Välismaalaste osa on oluline ka selles, et kesklinnas on praegu suur nõudlus kahetoaliste heas korras möbleeritud korterite järele.

Kui korterite müügihinnad on Tallinnas aastaga tõusnud üle 20%, siis üürihinnad pole peaaegu üldse muutunud.
Seni üüriti Tallinnas välja vaid kasutatud kortereid. Alates järgmisest kuust hakkavad esimesed üürnikud elama ka just üürimiseks ehitatud korterites -- Roosikrantsi tänaval valmib nn ?veitsi Maja, kus on ka kaheksa korterit. Ehituse projektijuht on Rootsi ehitus- ja kinnisvarafirma Besqab. Uus Maa maakleri Triin Seppeli sõnul on ?veitsi Majas nelja korteri osas üürilepingud juba sõlmitud, kusjuures üürnike seas on nii eestlasi kui ka välismaalasi. Üürihinnad on uue maja väärilised -- näiteks kahetoalise korteri eest tuleb kuus üüri maksta 12 000 krooni ja viietoalise eest 27--28 000 krooni, lisaks veel kommunaalmaksed. Tallinnas otsib praegu mitu saatkonda oma töötajatele sobivaid üürikortereid. Saatkondade nõudmised on kõrged -- vajatakse vähemalt kolmetoalist väga heas korras korterit, üks tuba peab olema piisavalt suur külaliste vastuvõtuks. ?veitsi Maja suured üürikorterid on ka saatkondade jaoks liiga kallid, nemad on nõus maksma kuni 20 000 krooni kuus. Korterite üüriturul on endiselt väga suur osa nendel tehingutel, mida tehakse ilma kinnisvarafirmade abita. Seda näitab asjaolu, et suuremates kinnisvarafirmades tegeleb korterite ostu-müügi vahendamisega üle kümne inimese, korterite üürimistega tegelevaid maaklereid on aga vaid üks-kaks, teistele ei jätkuks tööd.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing