Veevärgiga liitumine kallineb

14. mai 1998, 00:00

Uue liitumiskorra aluseks on ehituse netopind ja kinnistu pind, lisaks tuleb veel hind ühenduspunkti paigaldamise eest.

Uue 130m² elamispinnaga 900 m² suuruse krundiga elamu omanik peab uue korra järgi tasuma liitumise eest ligi 100 000 krooni, millele lisandub teekatte taastamise hind. Vana korra järgi pidi ta maksma kokku 25 000 krooni.

AS Tallinna Vesi põhjendas hinnatõusu vajadusega katta liitumistasudega elukoha kanaliseerimiseks vajalikud investeeringud.

ASi Tallinna Vesi juhatuse liige Kalle Tiiter rääkis, et uus liitumise kord on põhimõttelt sarnane elektri-, gaasi- ja telefonivõrku liitumise korraga.

Seni kehtis kord, et teised vee- ja kanalisatsiooniteenuste tarbijad maksid uute tarbijate liitumiskulud kinni. Tiiter ütles, et uutes linnaosades puudub finantskate kommunikatsioonide väljaehitamiseks. Uute elamurajoonide puhul on vaja vee- ja kanalisatsioonivõrgu rajamiseks investeerida 450--500 mln krooni ja seda peab katma võrguga ühinejate käest võetavate liitumistasudega.

Neile vanemate elurajoonide elamutele, mis on kasutusloaga antud ekspluatatsiooni enne 1995. aasta 2. juunit, kehtib ainult ühinemise punkti pealt tulev maks. Vee puhul 9600 krooni ja kanalisatsiooni 9760 krooni.

OÜ Wicom juhataja Priit Vilba ütles, et esialgsed andmed uue vee ja kanalisatsiooni liitumistasude süsteemi kohta ajavad talle hirmu nahka. «Kui ikka 900m² krundi ja 130m² elamu ühendamistasu tuleb 95 000 krooni, siis selle hinnaklassiga ületame me Saksa taseme,» sõnas Vilba

Vilba ennustas, et kinnisvara hinnad tõusevad ja see kahtlemata mõjutab turgu. Vilba tunnistas, et tema ei saa aru, kust on uued hinnad võetud. «Ma ise olen teinud arvutusi ja olen saanud väiksema numbri,» lausus ta.

Vilba sõnul tasub praeguse hinnaklassi juures hakata kaaluma, kas poleks mõtet soetada oma puhastusseade.

Kinnisvaraarendaja Arco Investeeringute ASi juhatuse liige Veljo Kuusk rääkis, et uue vee ja kanalisatsiooniga liitumise korra puhul tekib oht, et seda on raske käsitleda. Kui jagada mingi krunt kaheks kinnistuks nii, et ühe kinnistu peal on vaid maja ja selle peale sõlmida liitumisleping, saab liitumise odavamalt kätte.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing