Tartu Ülenurme lennuväli jääb sendita

01. september 1998, 00:00

Raivo Vare lubas juulis suunata Tartu Raadi lennuväljale riigieelarvest ettenähtud 10 miljonist kroonist 4,5 miljonit Tartu Ülenurme lennuvälja rekonstrueerimiseks.

Vare tegi otsuse muuta oma käskkirja pärast nõupidamist eelmisel nädalal peaminister Mart Siimanni juures, millest võtsid osa ka Tartu linnapea Roman Mugur ja ASi Tartu Lennujaam ning ASi Tartu Raadi Lennujaam nõukogu liige Mati Meos.

Teede- ja sideministeeriumi avalike suhete nõuniku Tommy Biene sõnul peab valitsus lähiajal otsustama, kust leida raha Raadi lennuvälja rekonstrueerimiseks. «Meie ministeeriumi järgmise aasta eelarves ei ole Raadile ette nähtud sentigi,» sõnas ta. «Kümne miljoni krooni kaupa probleemi ei lahenda. Poolik lahendus teeb aga olukorra hullemaks.»

Biene nimetas Raadit poliitiliseks objektiks. «Ekspertide arvutuste kohaselt võib Raadile nõuetekohase lennuvälja rajamiseks kuluda kuni paarsada miljonit krooni,» lausus ta.

Ülenurme lennuvälja ületoomine Raadile oli Koonderakonna ettepanek. Selle idee initsiaator oli Koonderakonna fraktsiooni esimees Mati Meos. «Ettepaneku seletuskirjas oli selgelt öeldud, et tegu on sihtotstarbelise eraldusega,» avaldas Meos imestust, miks püüdis ministeerium osa rahast Ülenurme lennuvälja rekonstrueerimiseks suunata.

«Peaministri juures toimunud nõupidamise eesmärk oli aru saada, kuidas tõlgendada riigikogus Raadile eraldatud raha kasutamise võimalusi,» sõnas Tartu linnapea Roman Mugur.

Tommy Biene kinnitusel on teede- ja sideministeeriumi seisukoht, et transpordipoliitiliselt on Ülenurme lennuväli piisav, kui pikendada seal maandumisrada.

Ülenurme lennujaama direktori Rein Margi sõnul maksab olemasoleva, 1400 meetri pikkuse maandumisraja hädavajalik kapitaalremont 3,9 miljonit krooni. Lennuraja pikendamine neljasaja meetri võrra läheks maksma 6,5 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing