Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Raivo Vare läheb Telekomi tutvustama

30. september 1998, 00:00

8.--20. oktoobrini kestval visiidil külastab Vare Euroopas Frankfurti, Genfi, Zürichit ja Londonit ning Ühendriikides New Yorki, Minneapolist ja Bostonit.

USAs osaleb Vare rahvusvahelise telekommunikatsiooniliidu aastakongressil, millel on oluline osa erastamistähtaja paikapanemisel.

Vare rääkis, et kavatseb potentsiaalsetele investoritele Telekomi kui firmat tutvustada, et saaks juba edasi minna erastamise järgmisele etapile -- nn road-show'le, kus peetakse juba konkreetseid läbirääkimisi. Esialgse ajakava järgi peab Telekomi 49% riigile kuuluvaid aktsiaid börsile jõudma tänavu, ilmselt aasta lõpuks.

Vare ei välistanud, et Telekomi aktsiamüük võib nihkuda järgmisesse aastasse, sest turusituatsioon pole selleks praegu sobiv. «Kõik oleneb turgude seisust,» märkis ta.

Samas tunnistas Vare, et Telekomi erastamise käiku võivad mõjutada «väiklased grupihuvid», mis on tema hinnangul küll mõistetav, ent kahetsusväärne.

Erastamiskava järgi toimub Telekomi 49 protsendi riigiaktsiate müük esmase avaliku pakkumise teel Tallinna ja rahvusvahelistel börsidel.

Erastamisnõustaja ettepanekul toimub müük GDRide (Global Depository Receipt) vormis.

Esialgsete hinnangute järgi noteeritaks 49 protsendist Telekomi aktsiatest kümme protsenti Tallinnas, ülejäänud aga rahvusvahelistel börsidel.

Erastamisnõustajad on välja pakkunud Telekomi GDRide noteerimist Londonis või Luksemburgis.

Riik valis tänavu kevadel Telekomi erastamisnõustajaks ABN Amro Bank N.V ja N.M. Rothschild & Sons Ltd konsortsiumi, kuhu on kaasatud ka Ühispank ja Nomura International. BNS

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 19:06
Otsi:

Ava täpsem otsing