Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Remontima asudes küsi poest julgesti nõu

Heli Lehtsaar 31. jaanuar 2001, 00:00

Kõige täiuslikumat jaekliendi nõustamise teenust pakub suurematest ehitusmaterjalipoodidest Ehitusmaailma kaupluste kett. Teistes ehitusmaterjalide poodides antakse samuti nõu, kuid nõustamisteenust kui sellist välja ei reklaamita.

Alar Loogson K-Raua Ace kauplusest ütles, et spetsiaalset teenust neil ei ole, kuid kliendi soovil läheb spetsialist talle koju ning soovitab ehitusmaterjale, mida kasutada. ?Küll aga peaks sel juhul maksma tagatisraha, mille saab siis tagasi, kui materjalid meie poest ostetakse. Sest eelarvestuse tegemine on üsna kulukas töö,? nentis Alar Loogson.

Ka Ehituse ABC kauplusest nenditi, et nõustamisteenust kui sellist nad ei paku, kuid vajadusel saab siiski hinnapakkumisi tellida.

Ehitusmaailma Tallinna, Tartu ja Pärnu kauplustes on jaekliendihaldurid, kes lähevad soovi korral tasuta objektile, nõustavad remontijat materjalide osas ning teevad ka vajalike ehitusmaterjalide hinnapakkumise. Objekti suurus pole määrav, eelarvestust tehakse nii eramajade kui ka väikeste korterite remondiks. Samuti pakutakse välja nimistu võimalikest ehitusfirmadest, kes võiksid remonttööd ette võtta.

Ehitusmaailma jaekliendihaldur Meelis Mõttus selgitab, et poodi tuleb kaasa võtta ehitusprojekt. Kui seda ei ole, siis korteri plaan, kus on kirjas plaanitavad tööd. Viie päeva jooksul koostab kliendihaldur kalkulatsiooni ehitusmaterjalide kohta. Kuna kogu protseduur ? objektil kohal käimine, eelarvestuse tegemine ning nõustamine ? on tasuta ja tellijaga ei sõlmita ka lepingut, jääb see, kas inimene ostab ehitusmaterjalid Ehitusmaailmast või kusagilt mujalt, tema südametunnistuse asjaks.

?Meid on tõesti hea ära kasutada, sest eelarvestuse tegemine ei seo klienti millekski. Ta saab meie soovitused kätte ja võib minna teistesse poodidesse soodsamaid hindu otsima,? nendib Meelis Mõttus.

Samas pakutakse klientidele, kes kogu maja või korteri remondiks vajaminevad materjalid Ehitusmaailmast ostavad, suhteliselt suurt allahindlust.

Meelis Mõttus räägib, et suvel küsiti väga palju nõu suvila ümberehitamiseks aastaringselt elamiskõlblikuks majaks. Tihti küsitakse ka vannitoa remondi kohta ? millist plaatimissegu kasutada, et plaadid seinast alla ei kukuks, mida arvestada põrandakütte paigaldamisel jne. Samuti kohtab kliente, kes vajavad kliendihalduri nõu enne korteri ostmist, et teada saada, kui palju selle remont maksma võib minna.

Meelis Mõttus toob näite, et korteri kapitaalremont, paljast karbist ülesehitamine maksab keskmiselt 3000 kr/m2.

Alustasin oma jõududega eramu ehitamist üle-eelmisel aastal.

Käisin Ehitusmaailmas materjale ostmas ja siis sain ka üsna juhuslikult teada, et neil on olemas jaekliendi nõustamise teenus.

Kuna tegin majaehitusel suurema osa töödest ise ja sõprade abiga, polnud mul ehitusmeest, kes oleks öelnud, milliseid materjale ja kui palju vaja läheb. Siin sain küll jaekliendihaldurilt Meelis Mõttuselt palju abi.

Ta käis paar korda ka objektil, soovitas ja tegi hinnakalkulatsioone. Kui ise vastust ei teadnud, leidus Ehitusmaailmas ikka mõni spetsialist, kes lahenduse leidis.

Piltlikult öeldes oli Meelis Mõttus minu majaehitusel projektijuht ehitusmaterjalide alal.

Lisaks materjalide soovitamisele anti mulle nõu ka ehituse finantseerimiseks ? katuse panemine on üsna kallis töö ja siin soovitati mulle kasutada Optiva Liisingu abi, kusjuures ka dokumendid aeti väga kiiresti korda.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing