Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hansapank püüab taastada erastamiskõnelusi Leedus

ÄP 13. märts 2001, 00:00

?Oleme saatnud Leedu keskpanka kirja, milles me seletame olukorda, kus me praegu oleme seoses kahe Rootsi panga ühinemisega ja selles valguses küsime, kas nad näevad üldse võimalust, et me ostame Taupomasis Bankase ära. Eelkõige just konkurentsi säilimise seisukohalt,? kinnitas Hansapanga finantsdirektor Erkki Raasuke.

Leedu pool katkestas Taupomasise erastamisläbirääkimised 22. veebruaril pärast seda, kui ühinemisest teatasid Rootsi SEB ja Swedbank. Kõneluste katkestamise põhjuseks oli kartus, et SEBile kuuluva Vilniaus Bankase ja Hansapangale müüdava Taupomasise ühine väga suur turuosa hävitaks konkurentsi.

Uudisteagentuur Reuters teatas eile Leedu keskpanga esindajale Mindaugas Vinkusele viidates, et Hansapank on teinud keskpangale ettepaneku osta üle 2/3 Taupomasisest, saamaks panka oma kontrolli alla ning asumaks seda juhtima. Raasuke tunnistas, et kirjas keskpangale on Hansapank tõesti teinud ettepanekuid ja näidanud, kuidas võiks olukord laheneda ning millistel tingimustel peaks konkurents säilima. ?Ja nüüd ootame vastust. Millal see tuleb, peaks nende käest küsima,? märkis Raasuke samale Reutersi uudisele viidates.

Raasukese kinnitusel ei ole tegemist mingi uue ettepanekuga, vaid ikka varasema erastamisprotsessi jätkamisega. ?Osta üle 2/3 Taupomasisest on päris kindlasti see ettepanek, sest algusest peale me oleme rääkinud 90,73% aktsiate ostust,? ütles Raasuke. ?Kui nüüd saame positiivse vastuse, siis tähendab see, et protsess läheb edasi. Rootsi pankade ühinemisotsus on lahtisi otsi juurde teinud, aga pressi kaudu ei tahaks neid küll kommenteerima hakata.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing