Poliitikud spekuleerivad Mõisa asemikega

Kristi Malmberg 16. märts 2001, 00:00

Tõsiseltvõetavaid Tallinna linnapeakandidaate on Isamaaliidul praegu neli ? Kesklinna vanem Siim Kiisler, abilinnapea Liisa Pakosta, erakonna juhatuse liige Andres Herkel ja volikogu fraktsiooni liige Aimar Altosaar.

Räägitud on ka Tiit Pruulist ja Keskerakond eelistaks sellel kohal näha hoopis Matti Pätsi.

Koalitsiooniliikmete hinnangul on suurimad võimalused linnapea kohale pääsemiseks poliitikas kogenud Herkelil ja Altosaarel.

Samas ei usu poliitikud, et Mõis ise tagasi astuks. ?Ta pole seda tüüpi inimene,? märkis volikogu keskfraktsiooni liige Liina Tõnisson.

Reformierakond on varem lubanud juhul, kui Isamaaliit Mõisa suhtes enne järgmise neljapäeva umbusaldushääletust samme ei astu, toetada umbusaldushääletusel opositsiooni.

Linnapoliitikute sõnul praeguse seisuga Reformierakond siiski opositsiooniga kaasa ei lähe. Samas pole nad nõus Mõisa jätkamisega järgmiste valimisteni, vaid ootavad lähiajal linnapea vahetust.

Aimar Altosaare sõnul kavatseb Isamaaliidu Tallinna piirkond Mõisaga eeloleval nädalal kindlasti kohtuda ja vestelda. ?Ka avalikkus ootab kindlasti Mõisalt mingit selgitust,? nentis Altosaar.

Altosaare hinnangul võiks Mõis siiski jätkata linnapea ametis. ?Ent seda tuleb arutada kõigi koalitsioonipooltega,? lisas ta.

Altosaar väitis, et Isamaaliidus pole arutluse all olnud veel ühtegi linnapeakandidaati. Ta kinnitas, et ka tema kandideerimisest pole keegi temaga rääkinud.

Isamaaliidu koalitsioonikaaslased ei taha uue linnapea määramises erakonnale midagi ette kirjutada. Samuti ei ole kavas linna juhikohtade ümbermängimist parteide vahel nii, et hoopis Reformierakond saaks linnapea koha ja Isamaaliit linnavolikogu esimehe koha.

Sellisel juhul oleks ühe variandi kohaselt linnapea Rein Voog ja volikogu esimees Andres Herkel.

Voog väitis, et temaga pole sellest räägitud. ?Ma olen muidugi väga liigutatud, aga tänan, ei!? nentis Voog. ?See on Isamaaliidu koht ja muudatused sellel kohal on Isamaaliidu teha.?

Liina Tõnissoni sõnul ei otsi nad praegu kokkuleppeid koalitsiooniga umbusaldushääletuse osas. ?Nad peavad ise jõudma selgusele, kas inimene, kellega seoses ilmneb igal nädalal uus probleem, sobib ikka linnapeaks,? lausus Tõnisson.

Tõnisson nentis, et esimese hooga ei näe ta Isamaaliidus linnapeaks sobivat inimest. Ta tõi ühe näitena küll Matti Pätsi, kes tema hinnangul Isamaaliiduga kaasa liigub, aga kõiki seisukohti ei jaga. ?See ongi Isamaaliidu probleem, et neil on palju inimesi, kes räägivad eetikast ja isamaast, aga tegelikkuses ei suuda midagi ellu viia või hakkavad käituma nagu Jüri Mõis,? ütles Tõnisson.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:16
Otsi:

Ava täpsem otsing