Tallinna firma pani Tartu Florale käpa peale

Väinu Rozental 19. märts 2001, 00:00

?Kui aktsiate võõrandamisvaidlused jäävad kohtus venima ja Tagabergi esindajad saavad teha äriregistri B-kaardile vajalikud kanded, avaneb neil võimalus võõrandada Tartu Flora hooned,? seletas Zimmermann. ?Kui hooned on jõutud edasi müüa heauskseile ostjaile, ei ole meil ka kohtuvõidu korral enam võimalust hooneid tagasi saada.?

Zimmermanni hinnangul maksavad Tartus asuvad kinnistud Näituse ja Riia tänaval ning kinnistu Tallinnas Rapla tänaval kokku umbes 20 miljonit krooni.

Tartu Flora uue juhatuse liige, Tallinna ärimehe Imre Freibergi kinnitusel tahavad nad ettevõtet edasi arendada ning kasumit teenida. ?Meil pole kavatsust hooneid müüa ega firmat põhja lasta,? sõnas Freiberg.

Freibergi sõnul on tootmine neile kümme korda tulusam kui kinnisvara hind Tartus.

Eelmise nädala neljapäeva õhtul ESSi turvameeste valve all toimunud Tartu Flora aktsionäride erakorralist üldkoosolekut, mis kinnitas 160häälelise enamusega Tartu Flora uue nõukogu ja juhatuse, pidas Silvi Zimmermann farsiks.

Zimmermanni kinnitusel on viis aktsionäri, kelle aktsiad annavad kokku 300 häält, vaidlustanud oma aktsiate müügitehingu kohtus, sest nende otsene ülemus, tootmisosakonna juhataja Peeter Laurson ähvardas ja mõjutas oma alluvaid müüma aktsiaid talle.

?Kuna nende viie inimese aktsiapaberid on minu käes, tekib küsimus, mille alusel tehti kanded aktsiaraamatusse,? räägib Zimmermann. ?Aktsionäride koosolekul meile aktsiaraamatut ei näidatud.?

Zimmermanni sõnul valiti Tartu Flora ülevõtmiseks aeg, mil ettevõtte senine tegevdirektor Ilmar Volkmann viibis puhkusereisil. Zimmermanni andmeil valmistasid ülevõtmiskampaania ette Laurson ja juhatuse endine liige, vandeadvokaat Urmas Kõrgesaar. ?Kõrgesaar sai minu käes hoiul olnud aktsiaraamatu pettusega kätte,? lisas Zimmermann, kes kaotas võimuvahetuses juhatuse liikme ja pearaamatupidaja koha.

Tartu Flora uude nõukogusse kuulub eelmisest nõukogust Maie Reisel ning uute liikmetena Tallinna ärimehed Raul Tagaväli ja Tanel Martin. Tartu Flora juhatuse liikmed on Peeter Laurson ja Imre Freiberg.

Raul Tagavälja ja Imre Freibergi kontrolli all on ka AS Tagabergi Kaup, AS Tagabergi Maja, TLFV Majahoolduse AS, AS UKU, Vagos Tehase ASi. Meeste osalusega AS ISO on lõpetanud pankrotiga, AS Tagabergi Farmaatsia on sundlõpetatud.

Tartu Flora ülevõtmises osalev AS Tagaberg on maksuametile 1. märtsi seisuga võlgu koos viivisega 90 000 krooni. Tagaberg pole äriregistrile esitanud bilanssi ega kasumiaruannet.

Tartu Flora eelmise aasta käive oli ligi 40 miljonit krooni ja kasum 2,7 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing