Juhtaktsiad kasvava käibe taustal löögi all

Raivo Sormunen 23. märts 2001, 00:00

Maailma majanduse jahtumisest ja USA aktsiaturgudest tulenevate probleemide tulemusena olid eile järjekordse löögi all ka Tallinna väärtpaberibörsil noteeritud aktsiad.

Peaasjalikult Norma ning Hansapanga aktsiate kauplemisega 15,2 mln kroonini aetud börsikäibe juures said suuremaid lööke just börsi liideraktsiad.

Eesti Telekomi aktsia sulgus järjekordselt kõigi aegade madalaimat taset tähistaval 66,50 kroonil, kaotades päevaga 2,2%. See langus jäi aga sellegipoolest märgatavalt alla Euroopa telekomisektori 4%-lisele keskmisele langusele.

Hansapanga aktsia vajus eile 2,6%, sulgudes 132 kroonil.

Leedu konkurentsiameti lubas eile Hansapangal jätkata Leedu Taupomasise erastamist. Iseenesest on uudis hea. Eriti sel juhul, kui Leedu Hoiupangast midagi veel järele on jäänud. Samuti maandab see riske juhul, kui SEB ja Swedbanka tehing jääb mingil tingimusel pooleli. Siis oleks Swedbankal Hansapanga kaudu Leedu pangandusturul juba korralik turuosa haaratud.

Eilse börsipäeva käibe kõrgeks ajanud plokktehing 110 000 Norma aktsiaga tõstis oluliselt aktsiaga kauplemise aktiivsust, sõlmiti 21 tehingut. Turvavööde aktsia sulgus 45,2 kroonil ehk 2,4% eilsest sulgemishinnast madalamal.

Sampo Panga aktsia hind kukkus 13 kroonini. See on sündmus seetõttu, et 93,5 protsendiga Sampo Incurancile kuuluva firma aktsia hind muutus esimest korda viimase 5 kuu jooksul.

Vana majanduse aktsiad on koos uue majanduse aktsiatega läinud langusse terves maailmas. USA Dow Jonesi tööstusindeks on paari viimase päeva jooksul liikunud pidevalt kahe viimase aasta madalaimal tasemel, hirmutades ka stabiilsetesse vana majanduse aktsiatesse investeerinud investoreid.

ICI Trusti maakler Ene Õunmaa ütles Äripäevale, et kohaliku börsi tugevam seos maailmaturgudega kestab niikaua, kuni turul pole kohalikke uudiseid. Turgu mõjutavaks uudiseks võiks olla nii Telekomi kasumijaotamise ettepanek kui ka aprilli teisest poolest saabuma hakkavad börsiettevõtete esimese kvartali majandustulemused.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:17
Otsi:

Ava täpsem otsing