Spoonparketi saab kolides kaasa võtta

Heli Lehtsaar 28. märts 2001, 00:00

Selline paigaldusviis lubab põranda ?maast üles korjata? ning vajadusel uude elukohta maha panna.

Seega on spoonparkett ideaalne üürikorteri jaoks. Samuti on põrandat peaaegu võimatu valesti paigaldada ning paigaldusega saab hakkama ka kogemusteta inimene. Spoonparketti saab maha panna ka möbleeritud tubades.

Eestis on praegu saadaval näiteks Kährsi Linnea Woodloc spoonparketti, mida müüb Lincona Põrandakeskus.

Aprillis peaks Auma Expo vahendusel turule tulema ka Rootsi päritolu Sherwood spoonparkett, mis sarnaselt Kährsi parketile on liimivaba isekinnituva paigaldussüsteemiga.

Kährsi Linnea Woodloc koosneb kolmest kihist:

  • Pindmine kiht on kõvapuust tehases viimistletud kulumiskiht. Naturaalset puiduspooni saab valida kas tamme-, pöögi-, saare-, vahtra-, kirsi- või pähklipuust.
  • Keskmise kihi ehk koormusi ja lööke vastuvõtva põhimiku moodustab ülitihe HDF-plaat.
  • Aluskihiks on laua stabiilsuse tagav männipuust spoon.

Parketilaua muster on kas kahelipiline või täisplank.

Spoonparketi viimistlemiseks kasutatakse kas lakki või õli.

Kuna spoonparkett on suhteliselt õhuke (vaid 7 mm paks), on ta asendamatu renoveerimistöödel, kus uut põrandat on lihtsam paigaldada otse vana peale ilma aluspõrandat ega uksi lõhkumata.

Hoolimata esmapilgul liigõhukesena tunduvast kulumiskihist sobib Linnea kodupõrandale hästi, kinnitab Lincona Põrandakeskuse projektijuht Ando Anderson.

Andersoni sõnul on Linnea Woodloc ideaalne lahendus kodudesse, kus põrandalt oodatakse naturaalsust, kaunist ja natuke luksuslikku välimust, löögi- ja muljumiskindlust, pragudekindlust, lihtsat paigaldatavust. Samuti sobib spoonparkett neile, kes ei soovi talveperioodil parketis leida puitpõrandale iseloomulikke õhuniiskuse kõikumisest tekkivaid pragusid ja kellele laminaatparkett tundub liigselt tehislik.

Linnea Woodloc on eelkõige mõeldud kasutamiseks kodu kõikides kuivades ruumides. Kodutingimustes annab Kährsi tehas parketile 12aastase kulumisgarantii.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing