Nasdaq võib lähipäevil tõusta 10 protsenti

Kaja Koovit 12. aprill 2001, 00:00

Maailma suuruselt teise mobiiltelefonide tootja Motorola esimese kvartali kahjum oli 3,6 miljardit krooni ehk oodatud 7 sendi asemel 9 senti aktsia kohta. Motorola jaoks tähendas see üle 15 aasta esmakordset kvartalikahjumit.

Analüütikute sõnul olid Motorola tulemused olulised, sest esimesena avaldatud tulemuse põhjal tehakse ootused ka teiste suhtes. Lisaks on Motorola olnud läbi aegade võrdlusaluseks võetavate firmade hulgas ning ettevõtte nõrkused on mitmel korral olnud indikaatoriks tehnoloogiasektori probleemidele.

Kuna Motorola tulemused avaldati pärast USA turu ametlikku sulgemist, aktsiahindadele see mõju ei avaldanud ning USA Nasdaq lõpetas teisipäeva 6% tõusuga.

Motorola tulemustest ei lasknud end heidutada ka teised turud, sest analüütikute hinnangul oli kahjum juba aktsia hinda sisse arvestatud.

?Alguses oli turg segaduses, siis hakati aktsiaid ostma,? iseloomustas turul valitsevat olukorda Svenska Handelsbankeni maakler Janek Moik.

?Nasdaq võib lähiajal tõusta veel 10 protsenti, aga see ei ole veel suhtumise muutus. See saab olema väike ralli ja tagasilöök tuleb kindlasti,? lausus ta.

Euroopa turgude positiivset meelestatust ei suutnud rikkuda ka Motorola juhatuse esimehe ja tegevjuhi Christopher B. Galvini avaldus, et Ühendriikide tehnoloogiatööstuses toimub langus.

Eile lisas Motorola pessimismi, teatades, et ootab teises kvartalis suuremat kahjumit, kui analüütikud on prognoosinud. Wall Streeti analüütikud ootasid teise kvartali kahjumiks 2 senti aktsia kohta. Ka see avaldus ei suutnud optimismi murda ning kauplemispäeva alustas Nasdaq üle 4% tõusuga.

Turul tõstab pead habras lootus olukorra paranemiseks ja investeerimispangad on hakanud tehnoloogiasektori operaator- ja tootjafirmade aktsiatele andma müügisoovituste asemel tagasihoidlikke ostusoovitusi.

Aktsiahindadele oodati kosutust Euroopa Keskpanga intressialandamisest, kuid järjekordselt asjata. Keskpank näitas eilsel nõukogu koosolekul taas selgroogu ning otsustas repomäära turu ootustele vastupidiselt muutmata jätta.

Esimestest turu stabiliseerumise märkidest võiks analüütikute sõnul hakata rääkima alles pärast seda, kui esimese kvartali majandustulemused on avaldanud ka Nokia ja Ericsson.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:22
Otsi:

Ava täpsem otsing