Remedia sööstab viinalahingusse

Sirje Niitra 14. mai 2001, 00:00

Remedia juhatuse esimehe Indrek Kirsi sõnul võttis juhtkond eelmise aasta keskel vastu strateegilise otsuse Liviko ja Onistari algatatud hinnasõjaga mitte kaasa minna ja kaotas seetõttu viis protsenti oma turuosa. See langes varasemalt 14 protsendilt üheksa protsendi peale. Ettevõtte käive langes eelmisel aastal 1999. aastaga võrreldes 13 miljoni krooni võrra.

Selle aasta märtsis tõi ettevõte lõpuks siiski turule ka oma odava Kapteni viina, mis võimaldas kasvatada aprillikuu müügikäivet kohe kahe miljoni krooni võrra. Uue viina tehasest väljamüügi hind on ilma käibemaksuta 35,5 krooni.

Remedia aktsionärid otsustasid oma eelmisel neljapäeval aset leidnud üldkoosolekul astuda samme turuosa tagasivõitmiseks. Kirsi sõnul tuleb uus, senisest märksa agressiivsem turundusstrateegia.

Kavas on välja vahetada ka senine Karl-Martin Sinijärve reklaamifirma Artmiks. Läbirääkimised käivad tuntud reklaamifirmaga Guvatrak ja Saaremaa Vodka kaubamärgi üles ehitanud Brand Sellersiga.

Eelmise aasta lõpul tasus Remedia kõik pangalaenud. ?Oleme heas vormis alustama tõsist võitlust vahepeal kaotatud turuosa tagasivõitmiseks Livikolt ja Onistarilt,? lausus Indrek Kirss.

Ehkki eelmise aasta ärikasum majandustegevusest oli Remedial pool miljonit krooni, jäi aasta kokkuvõttes väiksesse kahjumisse. Kirsi sõnul olid selle põhjuseks suured finantskulud. Näiteks kanti maha Pärnus tegutsenud tütarfirma OÜ Friedemann, mis ennast ei õigustanud. ?Kuna nüüd meil hapusid asju enam ei ole, lõpetame selle aasta kindlasti kasumiga,? nentis Kirss. Viimased kaks kuud on tema sõnul juba edukad olnud.

Selle aasta tulemust aitab Remedial parandada ka otsus konsolideerida bilanss oma Tartus asuva firmaga Poseidon Foods, mis toodab vääriskala. Selle firma käibeks on tänavu planeeritud 15 miljonit krooni. Ühtlasi aitab kahe ettevõtte ühendamine vähendada juhtimiskulusid.

ASil Remedia on praegu 41 aktsionäri. Omanikeringi kuuluvad viie protsendi suuruse osalusega peaaegu kõik ettevõtte töötajad. Teistest enam on aktsiaid endisel Kuusalu kolhoosi esimehel Aleksander Pajuril (18), kes on ka ettevõtte nõukogu eesotsas, ja Indrek Kirsil (16). Kuna aktsiad on vabalt kaubeldavad, siis tuleb Remediale kogu aeg ka uusi aktsionäre juurde. Viimati lisandusid olemasolevatele OÜ Danteks, Jaak Kanepi ja Timofei Matvejev.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing