Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Väikeseid kortereid ehitajal lihtsam müüa

Peep Sooman 30. mai 2001, 00:00

Statistikaameti andmete kohaselt on tänavu esimeses kvartalis ehitusloa saanud eluruumi keskmiseks suuruseks vaid 81,5 ruutmeetrit, mis on 60 ruutmeetri võrra vähem kui pool aastat tagasi. Aastataguse ajaga võrreldes on ehitatavad elamispinnad muutunud 33 ruutmeetri võrra väiksemaks.

Statistikaameti tööstus- ja ehitussektori peaspetsialist Merike Sinisaar ütles, et väiksemate korterite ehitamise tingib ilmselt ostjate arusaam, et suurt korterit on kallis ülal pidada.

Kinnisvarafirma Uus Maa peamaakler Tanel Tarum ütles, et veel eelmisel aastal olid kinnisvaraarendajad valel teel, kuna suuri kortereid ei taheta nii palju osta. ?Taheti teha suursuguseid projekte, aga rahval pole raha üleliigsete ruutmeetrite jaoks,? sõnas Tarum. ?Kõik peab olema optimeeritud ja iga ruutmeeter peab olema kasutatud,? lisas ta.

?Ma olen kogu aeg arendajatele hüüdnud, et tehke korterid normaalse suurusega ja siis saate need maha ka müüdud,? ütles kinnisvarafirma Ober Haus tegevdirektor Hindrek Leppsalu. ?Võtame kasvõi Tornimäe maja (Stockmanni kaubamaja kõrval, müüdi väga kiirelt maha ? toim.), seal olid suurused enam-vähem ja need läksid nagu kerisele,? lausus Leppsalu.

Ehitus- ja kinnisvaraarendusfirma Harju Ehitus rajab Faehlmanni tänavale 29 korteriga korterelamu, kus on korterite suurused 39?93 ruutmeetrit. Firma arendusdirektor Olavi Kalmet ütles, et korterite väiksuse nimel muutsid nad isegi esialgselt kavandatud neljatoalise korteri ühetoaliseks ja kolmetoaliseks. ?Tundub, et väiksemaid otsitakse rohkem, päris 150ruutmeetrist ei taheta,? ütles Kalmet. Tema sõnul pani firma internetti korterite müügikuulutused üleeile, eilseks oli üks korter juba broneeritud. Hoone valmib alles järgmise aasta kevadel. ?Loodame kõik korterid maha müüa valmimisajaks, kuid utopistid me pole, arvestame ikka 18 kuuga praegusest hetkest,? lisas ta.

Tornimäe korteri- ja büroohoone rajanud E.L.L Kinnisvara tegevdirektor Jaak Vende sõnas, et korterite suurused sõltuvad paljus ka asukohast. ?Täiesti üheselt ei saa seda võtta, et ainult väikeseid korterid on mõtet teha,? lausus Vende. Samas tunnistas ta, et tegu võib-olla süveneva trendiga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing