Odav traadita valvesüsteem säästlikule kodukasutajale

Indrek Kald 04. juuli 2001, 00:00

Valvetehnikat vahendavas internetipoes linte.ee pakutavasse komplekti kuuluvad häirekeskus, võtmepult, traadita liikumisandur, traadita ukse- või aknakontakt, leviala laiendaja, traadita sireen ja nn mobiilrobottelefon.

Kui tavalised koduvalvesüsteemid on omavahel juhtmeid pidi ühendatud, siis Taiwanis valmistatud traadita anduris kasutatakse terve aasta vastu pidavat patareid. Valvataval alal liikumisele reageerivas anduris kasutatakse üheksavoldist nn korona tüüpi patareid. Patarei nõrgenemisest annab märku eraldi valgussignaal.

H4 koduvalvesüsteem maksab konkureerivast nn traadiga süsteemist mitu korda vähem, kuna puuduvad paigalduskulud ? pole vaja vedada kaableid ega puurida seintesse auke.

Traadita liikumisanduri vertikaalne ja horisontaalne tööraadius on 110 kraadi. Mais müügile jõudnud koduvalvesüsteem sobib kasutamiseks nii siseruumides kui ka majast väljaspool. Süsteemi saab ühendada ka eraldi heli- või valgussignaali, mis töötab kuni 50 meetri raadiuses. See traadita süsteem vajab eraldi toidet. Ka on valvesüsteemi võimalik seada teatama valvatava objekti häirest telefoni, mobiili või raadio teel turvafirmasse. Valvesüsteemi kuuluvale traadita sireenile võib liita lisaväljundi.

Häirekeskus ja traadita seadmed on juba tootja poolt häälestatud ja sisaldavad salakoode, mida süsteemi kasutaja saab ise muuta. Kasutatavate seadmete salakoodid peavad olema identsed. Eraldi on võimalik määrata häire kestust ja selle aktiveerimise-deaktiveerimise aega. Häire võib kesta 30?120 sekundit, sammuks 30 sekundit.

Süsteemis sisalduv uksekellafunktsioon tähendab seda, et kui keegi avab traadita magnetkontaktiga ukse, annab häirekeskus signaali.

Häirekomplekti müüjad ei soovita kasutada seadet otseses päikesevalguses, vibratsiooni, tolmu, niiskuse käes, samuti temperatuuril üle 50 kraadi.

Seadmel on internetis ka eestikeelne kasutusjuhend, millega saab enne ostu tutvuda, samuti on sellest abi, kui komplekti kuuluv juhend peaks kaotsi minema.

Koduvalvesüsteem H4 on suunatud vähenõudlikele tarbijatele, kes ei taha oma koju suurt turvasüsteemi. Kuigi valveteenuste turul ei kasutata palju juhtmevabu lahendusi, on see häirekomplekt siiski omal kohal. Eeldan, et sellised tooted sobivad inimestele, kes tahavad turvalahenduse oma kätega valmis teha. Hind on selleks küllalt odav. H4 töölepanek peaks tehnilise taibuga pereisale olema igati jõukohane.

Analoogne traadiga koduvalvesüsteem maksab mitu korda rohkem, kuid selle hinnast moodustab süsteemi paigalduskulu umbes kolmandiku.

Ei tasu tunda muret selle koduvalvesüsteemi Taiwani päritolu pärast, sest komplekti töökindlus on minu hinnangul normaalne. Kuigi raadioanduritel ei pruugi alati küllalt hea levi olla, on selline valvesüsteem siiski parem kui mitte midagi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:41
Otsi:

Ava täpsem otsing