Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Oberschneider soovitab Pro Kapitalil varasid müüa

Peep Sooman 20. juuli 2001, 00:00

Kinnisvaraarendusfirma Ober Haus juhatuse esimehe Paul Oberschneideri hinnangul Pro Kapitali tulutult seisvate kruntide müüki panek kinnisvaraturgu ei mõjutaks. ?Midagi ei juhtuks, lõpuks ostaks keegi need odavalt üles,? lausus ta.

Kinnisvaraarendajate hinnangul on keskmine aastatulusus praegu kinnisvaraturul umbes 15 protsenti investeeringu suurusest.

Pindi Kinnisvara peadirektor Janno Rokk ütles, et kõik sõltub sellest, millist tootlust Pro Kapital ootab. ?Kui nad ei ootagi paremat, kui turul praegu keskmiselt oodatakse, siis las neil olla need, mis neil on,? sõnas Rokk. ?Tõsi on, et Pro Kapitalil on palju objekte, mis ei tooda,? lisas ta. Ka Rokki sõnul ei mõjutaks Pro Kapitali praegu tulutult seisvate kruntide müüki tulek turgu, kuna kallitele objektide on ostjaid vähe.

Paul Oberschneider ütles, et üks lahendus Pro Kapitalis stabiilsuse saavutamiseks on objektide müümine. ?Olen ka pankade esindajatega rääkinud, ma ei ütle muidugi, kellega, kuid nad on väga mures,? sõnas Oberschneider. ?Lõpuks lähevad nad lihtsalt lõhki,? viitas ta Pro Kapitali mahukatele kinnisvarainvesteeringutele, mida seni raha tagasi tootma pole suudetud panna.

Oberschneideri sõnul on ka Ober Haus soovinud osta Pro Kapitalile kuuluvat Tondil Tuisu tänaval asuvat kinnistut, mis asub uue Tondi Selveri vastas. Pakkumise suurust ei soostunud Oberschneider avalikustama. ?Olen helistanud isiklikult kaks korda, firmast kokku on helistatud üle kümne korra, kuid keegi ei helista tagasi,? lisas ta.

Pro Kapital Eesti juhatuse esimees Andrus Laurits ütles, et Ober Hausi pakkumine ei rahuldanud neid. ?Me ei kavatse midagi müüa. Kui keegi midagi osta tahab, siis peab ta esimese pakkumise ise tegema,? ütles Laurits. ?Me ei oleks nõus asju isegi turuhinnaga müüma,? lisas ta.

Lauritsa sõnul valmistatakse praegu Tondi piirkonnas Pro Kapitalile kuuluva kinnistu arendustöid, Tuisu tänavale rajatava ehitise joonised avalikustatakse paari nädala jooksul. Lisaks kuulub Pro Kapitalile seal piirkonnas ka Tondi endine sõjaväelinnak.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:44
Otsi:

Ava täpsem otsing