Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Mustad pilved muudkui kogunevad

Peeter Koppel 10. august 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudel jätkus eilse kauplemispäeva alguses juba kolmapäeval alguse saanud langus, kuigi veidi mõõdukamalt.

Kolmapäevase languse taga oli aga esiteks maailma suurima interneti infrastruktuuriseadmete tootja Cisco Systemsi mitte just kõige optimistlikum tulevikunägemus, mille kohaselt võib nõudlus ettevõtte toodangu järele jätkata vähenemist veel 3?6 kuud. Teiseks langusmeeleolude tekitajaks oli Föderaalreservi poolt üllitatud nn Beige Book, mille kohaselt pole USAs makrotasandil millegi üle hõisata ning tootmissektorist alguse saanud probleemid on kandumas ka teenindussektorisse. Eile andis üha jätkuvast pilvede kogunemisest USA majanduse kohale märku ka esmakordselt töötuskompensatsiooni taotlevate isikute arvu kasv eelmisel nädalal 33 000 võrra, mis on rohkem, kui analüütikud olid oodanud.

Negatiivsete uudistega kostitas turge ka rõivaste jaemüügiga tegelev Gap Inc, kelle käive kahanes juulis mullu sama perioodiga võrreldes tervelt 12 protsenti. Käibe langusest teatas ka Sears Roebuck.

Helsingi börsile kandusid eile samuti USA kolmapäevased negatiivsed meeleolud.

Börsivedur Nokia jätkas ka eile kolmapäeval alguse saanud langust, lõpetades 7,33 protsendi võrra madalamal 22 eurol. Kolmapäeval langetas maailma suurima mobiiltelefonide tootja aktsia hinda kuulujutt, nagu oleks ettevõte andmas kasumihoiatust. Nokia keeldus võimalikku kasumihoiatust kommenteerimast. See aga ei vähenda tõenäosust, et Nokial võib operaatoritele antud laenudega probleeme tekkida.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:47
Otsi:

Ava täpsem otsing