Telekom tumendab aktsiaturgu

Raivo Sormunen 10. september 2001, 00:00

Neljapäeval aset leidnud Eesti Telekomi kiirele kukkumisele tuli nädala viimasel päeval lisa. Aktsia tegi aktiivse reedese börsipäeva jooksul läbi 5,5% languse ja sulgus 47,25 kroonil.

Kuigi telekomi aktsia päevane languseprotsent tuli pealtnäha suur, oli päeva teisel poolel näha aktsia hinna stabiliseerumist. Aktsia madalaimaks päevasiseseks punktiks jäi 45,25 krooni.

Pärast neljapäevast USA tehnoloogiasektori kukkumist liikus reedel allapoole ka Euroopa telekomisektor. Samas mitte eriti võimsalt, mis annab aluse loota, et välisturgude sündmusi kerge nihkega jälgiva Eesti Telekomi aktsia osas võib oodata ka veidi helgemaid päevi. See aga ei tähenda langeva trendi muutust. Kui tehnoloogiasektoris hullud päevad jätkuvad, pole midagi loota ka Eesti Telekomi aktsialt.

Sellele viitas uudisteagentuurile Reuters antud usutluses ka investeerimispanga Trigon Markets maakler Kristel Kivinurm, öeldes, et Eesti Telekomi aktsia põhi on seal, kus on telekomisektori põhi.

Reedesest 26 mln kroonini küündinud käibest üle kahe kolmandiku andnud Hansapanga aktsia püsis küllalt stabiilsetes raamides, sulgus 147,25 kroonil ehk 0,7% kõrgemal kui eelnenud kauplemispäeval. Võib arvata, et osa investoreid vangerdab oma investeeringuid tehnoloogiasektorist pikema ajalooga majandussektoritesse.

Samas tuleb aga hoiatada, et isegi siiani küllalt hästi vastu pidanud pangandussektori aktsiad on välisturgudel muutunud juba märksa hapramaks kui mõni aeg tagasi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing