Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Aktsiaturg kõikuv, kuid väga aktiivne

Raivo Sormunen 17. september 2001, 00:00

Tallinna börs liikus möödunud nädala lõpus sarnaselt Euroopa börsidega ilma kindla suunata. Kui reede hommikupoole rühkis kohalik aktsiaturg veel kiiresti ülespoole, siis keskpäeval trend muutus ja päeva lõpuks olid aktsiad juba seal, kus päev varem lõpetati.

Enamikul vähegi funktsioneerivatel turgudel oodatakse New Yorgi börside avanemist, mistõttu käibed püsivad madalad ja edasine suund, mis reedel õhtul oli taas negatiivseks pööranud, on väga ebaselge.

Turul on praegu mõttetu tõmmelda, kuna pole teada, kas ameeriklased tormavad aktsiaturu avanedes hirmuga aktsiaid müüma või näitavad üles patriotismi ning reageerivad ostubuumiga.

Kuigi tõenäolisem ja loogilisem on esimene variant, pole välistatud ka teine.

Hoolimata sellest, et Eesti Telekomi aktsia jäi reedese päeva lõpuks samale tasemele, kus ta päev varem sulgus, oli ta üle saja tehinguga päeva aktiivseim ja kõikuvaim.

Kui viimasel ajal on Eesti Telekomi aktsia reageerinud vaid Euroopa telekomisektori suunatuledele, siis täna võib karta investorite negatiivset reaktsiooni sideameti reedesele otsusele, kus ta tunnistas Eesti Telekomi olulise osalusega ettevõtteks. Selle otsusega võib Eesti Telekomi grupp tema enda sõnul kaotada järgmisel aastal kuni 250 mln krooni; praeguste prognooside järgi ligikaudu kuni 25 kasumist.

Hansapanga aktsia lõpetas reedel plusspoolel, sulgudes 142 kroonil ehk 0,4 kõrgemal. Norma sulgus 46 kroonil ehk 1,1 plussis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing