Välisturud toetasid Tallinna börsi

Raivo Sormunen 25. september 2001, 00:00

Möödunud reedel tugeva löögi saanud Tallinna börsile pakkus eilne päev veidi leevendust. Märksa optimistlikumaks muutunud välisturgude kõrval läbisid turu liideraktsiad rahuliku börsipäeva jooksul keskmiselt protsendise tõusu.

Kõige rohkem erutas investoreid eile Hansapanga aktsia, mis alles möödunud reedel oli kukkunud viimase viie ja poole kuu madalaima tasemeni.

Üle poole tehingutest ja enamiku eilsest börsikäibest andnud aktsia sulgus 132,25 kroonil ehk protsendi jagu kõrgemal kui börsipäev varem.

Tundub, et Rootsi pankade mitteühinemine Hansapanga aktsiale enam mingisugust mõju ei avalda ning väärtpaberi edasine hinnaliikumine hakkab üha rohkem sõltuma ülejäänud pangandussektorist.

Harvanähtavalt passiivne oli eile kauplemine Eesti Telekomi aktsiaga, mis sulgus 46,75 kroonil ehk 2,2 plussis.

Kuigi Tallinna börsi reglemendi muudatuse tõttu oli alates eilsest kaubeldavate aktsiate ja võlakirjade miinimumkoguseks üks väärtpaber, jäi telekomisektori aktsiatega tehtud tehingute päevane maht esimest korda viimase kolme kuu jooksul alla ühe miljoni kroonini. Passiivsusest hoolimata oli aga päeva lõpuks Telekomi aktsiale üles riputatud 25 erinevat ostu- ja 14 müüginoteeringut. Muuhulgas ka üks selline, kus sooviti 100 krooni eest 200 Eesti Telekomi aktsiat maha müüa.

Norma aktsia viimane tehing tehti eile 44,80 kroonil ehk 3,7 kõrgemal kui möödunud reedel. Siiski jõudsid aktsia hinnanoteeringud enne sulgumist märksa madalamale vajuda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing