Vastuoluline mees

Meelis Mandel 27. september 2001, 00:00

Kiire mõtlemise ja õppimishimu kõrval iseloomustab teda edu ? just nii iseloomustas Ernesto Achille Preatonit mehe 1999. Aasta Ärimeheks valinud Äripäev. ?Minult on peagi oodata häid uudiseid,? lubas Preatoni siis ise.

20 kuud hiljem ehk 29. septembril 2001 lõpetab Tallinna börs pretsedenditult Preatoni kontrollitava kinnisvarafirma Pro Kapital aktsiatega kauplemise, süüdistades teda nii aktsionäride kui vaikimisi ka riigi petmises.

Raske on leida vastuolulisemat tegelast kui eriliste teenete eest suure meediakäraga 2000. a alguses Eesti kodakondsuse saanud ja sellest nädalapäevad tagasi vaikselt loobunud Preatoni.

Teda pole võimalik üheselt paika panna, väites, et mees on petis ? sellele räägivad vastu ligi miljard krooni väärt kinnisvaraobjektid, mis ta Tallinna on püstitanud. Samuti aga tõrgub sulg teda nimetamast välisinvestori musternäidiseks ? sellele räägib vastu karjuvalt üleolev suhtumine siinsesse avalikkusesse ja ausasse ärisse. Ta on osake kõike, jäädes nii iseloomustama Eesti millenniumivahetuse kirjut äriruumi.

?Ma olen kaotanud lahinguid, ent alati sõja võitnud,? bravuuritses Preatoni 1999. aasta lõpul. Näis, kumb seekord käsil on ? lahing või sõda. Novembris ootab meest Itaalias kohtuasi, mille süüdistuse sisu hämmastavalt sarnane Eestis toimunud Pro Kapitali skeemidega.

Järgnevatelt reklaamivabadelt lehekülgedelt leiate Preatoni loo, nii nagu Äripäev seda näeb. Alates mehe Eestisse saabumisest kuni praeguseni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:09
Otsi:

Ava täpsem otsing