Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Politsei saab uued laborid

Tarmo Riisenberg 25. oktoober 2001, 00:00

Selle Phare projekti ülesandeks on viia Politseiameti haldusalas asuv Kohtuekspertiisi ja Kriminalistika Keskus samale kvaliteeditasemele kui Euroopa Ühenduse liikmesriikide vastavad institutsioonid.

Keskuse tegevuse kvaliteedi tõstmine aitab Kohtuekspertiisi ja Kriminalistika keskusel toimida efektiivselt ja usaldusväärselt  rahvusliku õigussüsteemi osana ja luues nii ka eeldused rahvusvaheliseks informatsioonivahetuseks.

Täielikult uute ekspertiisiliikidena hakatakse Kohtuekspertiisi ja Kriminalistika Keskuses teostama DNA ja hääle ekspertiise ning elektronmikroskoopiat. Tänu sellele on Kohtuekspertiisi ja Kriminalistika Keskuses nüüd esindatud kõik maailmas enimlevinud ekspertiisiliigid. Vastavalt poliseiseadusele teeb keskus kohtuekspertiise ja kriminalistikauuringuid.

Projekti kogumaht on 50 miljonit krooni, mis koosneb Euroopa Ühenduse poolt eraldatud 40 miljonist kroonist ja EV Siseministeeriumi poolsest omafinantseerimisest summas 10 miljonit krooni.

Kogusummast on 16 miljonit krooni määratud organisatsiooni ülesehitamiseks Twinning projekti raames, nähes ette koolitused ekspertidele, politseinikele, prokuröridele ja kohtunikele, 10 miljonit krooni läks laboratooriumite ja tööruumide väljaehitamiseks ning 24 miljoni krooni eest soetati eritehnikat ja -aparatuuri.

Phare projekt Politsei kriminalistika ja kohtuekspertiisi arendamine viiakse ellu Soome ja Rootsi vastavate spetsialistide abil. Projekt algas augustis 2000. aastal ja see kestab veel kaks aastat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing