Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Komisjon selgitab

31. oktoober 2001, 00:00

Tallinna turvalisus- ja integratsiooniameti juures töötav integratsioonikomisjon ei pea õigeks ajakirjanduses esitatud süüdistusi, et integratsiooniprojektide rahastamisel on eelistatud ÜRP liikmeid. Komisjoni ülesanne ei ole kontrollida projektide esitajate parteilist kuuluvust.

Komisjon moodustati Tallinna linnavalitsuse määrusega nr 34, 14. veebruarist 2001. a. Komisjoni koosseisu kuuluvad inimesed, kes on antud valdkonna küsimustega tegelenud rea aastate jooksul. Komisjon on alates aasta algusest pidanud neli koosolekut, kus on otsustatud projektide rahastamise küsimusi. Kokku laekus aasta jooksul integratsioonikomisjonile 85 projekti. Neist otsustati rahastada 39 projekti 2 766 537 miljoni krooni ulatuses. Kõik komisjoni liikmed tutvusid eelnevalt esitatud projektidega ning ettepanekud projektide finantseerimise kohta tehti komisjoni koosolekutel. Projektide arutelude käigus komisjonide koosolekutel ei tõusetunud kunagi projekti esitaja erakondliku kuuluvuse küsimust. Seda küsimust ei tohi projekti taotlusvormid isegi mitte sisaldada lähtudes Eesti Vabariigi põhiseaduslikest vabadustest. Komisjoni liikmed ei ole komisjoni töös osalemise eest saanud tasu, ka mitte ekspertidena projekte analüüsides ja hinnates.

Peame tõdema, et paljud esitatud projektid ei olnud piisavalt läbi töötatud, ning nende finantseerimist komisjon ka ei toetanud. Samas nii komisjon kui ka turvalisus- ja integratsiooniamet pidasid vajalikuks analüüsida senist projektide finantseerimise ning Tallinna linna ja mittetulundusühingute koostöö praktikat ning järgmisel aastal seda täiustada. Antud analüüsi käigus on komisjonile esitatud ettepanekud Tallinna linna poolt projektide rahastamissüsteemi täiustamiseks ja korrastamiseks. Need tegevused on lülitatud Tallinna arengukava ja integratsiooniprogrammi eelnõusse.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:01
Otsi:

Ava täpsem otsing