Ajalooline sõda

Tarmo Virki 23. november 2001, 00:00

Võõrustajad ei taibanudki, et selles võiks olla midagi imelikku. Tegemist oli tavalise korjandusega sõjaveteranide heaks.

Soomusautosid Moskva tänavatel nägevatel riigijuhtidel soovitaks kiiresti riigist lahkuda.

Soome on üks maailma kõige militaarsematest riikidest. Tavaliselt võrreldakse selle all seda, kui positiivselt suhtuvad kodanikud kaitseväkke või palju on kodanikel relvi.

Helsingis on mitmeid võimalusi tutvuda selle osaga Soomest ja Soome ajaloost.

Keskseks muuseumiks on Kruununhaka linnaosas, kilomeeter kesklinnast eemal asuv Sõjamuuseum, kus on tihti näitusi Teisest maailmasõjast. Järgmise sügisenigi saab näha näitust ?Jätkusõda ? Soome sõjas 1941-45?.

Ajalooline Helsingi kaitseehitis, kus veel saja aasta eest elasid tsaariarmee ohvitserid, Suomenlinna, on tänapäeval tsiviilelanike kasutada.

Kauppatorilt sõidavad ühistranspordi praamid saartele, mis vähemalt suvel on äärmiselt populaarne koht nii helsinglaste kui külaliste hulgas. Suomenlinna turismikeskuses (Opastuskeskus) asub ka Suomenlinna muuseum, mis tutvustab saarte ajalugu.

Soomet presidendina juhtinud endine tsaariarmee ohvitser ja iseseisva Soome kaitsevägede ülemjuhataja Carl Gustav Mannerheimi isikumuusem on avatud vaid nädalavahetusel, reedest pühapäevani. Kuni aastavahetuseni on seal välja pandud näitus ?Mannerheimi humanitaartegevus?.

Omapäraseid sõjaga seotud vaatamisväärsusi Helsingist leida pole raske, näiteks kõrgematel küngastel on tänapäevalgi alles kaevikud ja sõjaaegsed laskepesad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:12
Otsi:

Ava täpsem otsing