Tähed rääkisid aktsiaturul tõtt

Kaja Koovit 27. november 2001, 00:00

Eelmise aasta detsembris kinnitasid astroloog Villu Põldma, Kuuse-Taadina tuntud Põlva ilmatark Elmar Kuus ja geoloogiharidusega Joel Jalast Äripäevale, et tänavune aasta jätab siinse aktsiaturu suure hinnatõusuta ja investorid ülisuure kasumi kokku kühveldamise võimaluseta. Kõige ebakindlamaks investeeringuks hindasid prognoosijad Eesti Telekomi aktsiat.

Arvestades peamist argumenti, millega inimesi sääste aktsiatesse paigutama suunatakse ehk aktsiaturu keskmist 12 aastatootlust, ei saa tänavust põhinimekirja aktsiate keskmiselt 3,2 langust ja lisanimekirja 6 tõusu tõepoolest märkimisväärselt heaks aastaks nimetada.

Ka Eesti Telekomi aktsia ebakindlus on tõeks osutunud.

Kuuse-Taat soovitas mullu aasta lõpus suurima kaotusvõimalusega Eesti Telekomi aktsiad maha müüa ning osta Viisnurga ning Merko Ehituse ja Rakvere Lihakombinaadi aktsiaid.

Tänavu börsil toimunule tagasi vaadates ilmneb, et Telekomi aktsia on aasta algusega võrreldes oma väärtusest kaotanud neljandiku ning Rakvere Lihakombinaadi aktsia teinud börsi suurima, ligi 70protsendilise hinnatõusu.

Astroloog Villu Põldma sõnul läheb ettevõtte tegevuse alustamisel selle jaluletõusmiseks seitse aastat, kuid alles 28aastase tegutsemise järel saab ettevõttest nn suurettevõte. Enne 28. tegevusaasta täitumist võivad ettevõtte aktsiad veel kaduda. Põldma sõnul on ettevõtte sünniandmete ehk ettevõtte registreerimise kellaaja põhjal võimalik öelda, kas ettevõte on edukas ning millisele maksimaalsele hinnatasemele võib aktsia tõusta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:07
Otsi:

Ava täpsem otsing