Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pilditöötlus käib eesti keeles

Kaido Einama 15. jaanuar 2004, 00:00

Siiski pole Nekstom OÜ esimene, kes pilditöötluse eestindas. Linuxikasutajatele tuttav pilditöötleja GIMP on juba aastaid olnud eestikeelne, kuid harrastuspiltniku jaoks on oma piltide lihtne korrigeerimine, albumite korrastamine ja piltide levitamine GIMPiga mõnikord raskesti teostatav, kui mitte võimatu.

Zoner Media Explorer 5 Professional lubab valmiskujundatud mallide abil veebi üles riputada pildialbumeid ilma erilise vaevata, samuti saab arvutis tekkivat pildiuputust ohjes hoida albumifunktsioonide abiga.

Zoner Media Explorer saab hakkama piltide tarnimisega mälukaardilt, digifotokast, skännerist või andmekandjalt. Samuti suudab see salvestada ekraanipilte.

Kõikide nende suhteliselt tavaliste, kuid siiski eestikeelsete funktsioonide kõrval tundus uus ja huvitav horisondi otseksajamise ja paralleeljoonte funktsioon.

Digikaamera nihkub pildistades tihti paigast ära ja tülikas on pärast viltust horisonti otseks ajada pilti pöörates ja servi sirgeks lõigates. Horisondi funktsioon määrab ära joone, mis peaks olema otse ja ülejäänu korrigeeritakse automaatselt. Paralleelsete joonte funktsioon võimaldab kandiliste objektide, näiteks ehitiste nurga alt pildistamisel seinad pärast n-ö loodi ajada.

Tarkvara näeb välja nägus ja kõik funktsioonid saab selgeks tegelikult abimaterjali läbi lugemata. Kuigi standardversioon maksab 469 krooni, mis graafikatööriista jaoks pole üldse palju, on tasuta tarkvaraga harjunute jaoks see arvatavasti liiga kallis.

Hea koht, kuhu eestikeelne tarkvara sobiks, oleks aga uue Eestis kokkupandud arvuti n-ö stardipaketina kaasa.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:06
Otsi:

Ava täpsem otsing