Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pankade laenutingimused on jäänud endiselt liberaalseteks

ÄP 02. veebruar 2004, 00:00

Samas on laenuturu praegune kiire kasv pärast kümnendi kestnud paigalseisu pigem loomulik kui ebanormaalne. Samuti on enam kui kindel see, et kiire kasvu aeg saab varem või hiljem läbi.

?Kuna elanike maksevõime kasv on oluliselt tagasihoidlikum praegusest laenude väljastamise kiirusest, siis kahaneb laenuvõimeliste inimeste arv proportsionaalselt väljastatavate laenude mahuga,? sõnab Uus Maa analüütik Ain Kivisaar.

Eesti Panga andmetel suurenes sarnaselt varasemate kvartalitega IV kvartalis eraisikute võlakoormus rohkem kui ettevõtete puhul, laenu- ja liisingukohustuste jääk kasvas eraisikute osas 2,3 mld kr võrra 24,3 mld kroonini ja ettevõtete puhul 2,1 mld võrra 39,2 mld kroonini. Eraisikute pikaajaliste laenude kaalutud keskmiseks intressimääraks kujunes aasta lõpuks 5,5%, ettevõtete puhul 4,7%.

Eesti Panga koduleheküljelt on võimalik saada statistikat eraisikute laenukäivete ja jääkide kohta, pankade avalikke andmeid, aruandeid, majandusnäitajate koondtabeleid ja palju muud.

Raha- ja finantsstatistika vallast kogutakse ja avaldatakse praegu krediidiasutuste ning Liisinguühingute Liitu kuuluvate liisinguühingute andmeid. Krediidiasutuste andmeid kogub Eesti Pank Eesti Panga seaduse ja riikliku statistika seaduse kohaselt. Andmevahetus liisinguühingutega toimib 1997. aastal sõlmitud koostöölepingu alusel, nagu vahendab Eesti Panga kodulehekülg.

Peamiselt avaldatakse Eesti Panga veebileheküljel statistilisi ja esmaseid andmeid. Välja on pandud ka andmete avaldamiskalendrid. Nii krediidiasutuste ja liisinguühingute statistika kui ka maksebilanss ja rahvusvaheline investeerimispositsioon on kättesaadavad aegridadena.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:09
Otsi:

Ava täpsem otsing