MMSe saab saata ka teise operaatori kliendile

ÄP 12. veebruar 2004, 00:00

Nii nagu SMSi saatmise algusaegadel ei saanud operaatorite vahel lühisõnumeid saata, nii olid ka multimeediasõnumid esialgu vaid operaatorite piires edastatavad. EMT arendus- ja tehnoloogiadirektori Tõnu Grünbergi sõnul oli operaatoritevahelise MMS-liikluse avamine seni seisnud tehnoloogiliste üksikasjade taga.

Enamik uusi telefone on varustatud MMS-võimalusega, kuid saata saab multimeediasõnumeid ka MMSi mittetoetavate telefonide omanikele. Sel juhul saab vastuvõtja tavalise SMSi, kus teda kutsutakse multimeediasõnumit vaatama vastavalt internetileheküljelt. Kolme operaatori võrgus on orienteeruvalt 135 000 MMS-toega telefoni.

Multimeediasõnum on tekstisõnumi edasiarendus, kus lisaks tavalisele tekstile saab teisele telefonile saata koos sõnumiga pildi ja heli. Multimeediasõnumite edastamist toetavad MMSi toega telefonid, sõnumid edastatakse GPRS-võrgu vahendusel. Ühe pilti, teksti ja heli sisaldava multimeediasõnumi keskmine maht on 20?50 kB.

EMT klientidele maksab MMS 5 krooni ja Tele2 kliendile 4 krooni kõikidesse võrkudesse saatmisel, sõnumi saatmiseks kuluv andmemaht on mõlemal operaatoril tasuta. Radiolinja klientidele on multimeediasõnumid tasuta, maksma peab sõnumi saatmiseks kasutatud andmesidemahu eest vastavalt m-interneti paketile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:11
Otsi:

Ava täpsem otsing