Kas plaanite ELiga liitudes Intrastati teenust sisse osta või ise tegema hakata?

ÄP 25. veebruar 2004, 00:00

Ostame teenusena sisse. Kuid Rautakesko ASi puhul ei ole tegemist klassikalise teenuse sisseostmise lahendusega. Nimelt ostame teenuse sisse ekspedeerimisfirmalt (Kesped AS), mis on meie emafirma Kesko OY Soome tütarettevõtte Kesped OY Eesti harukontor. Loogilise jätkuna hakkavad nad osutama täiendava teenusena ka Intrastati esitamist.

Klassikalisest teenuse sisseostmisest erineb koostöö veel ka selle poolest, et Kesped AS ei ole Rautakesko ASi ees kasumit taotlev ? omanikuks on ühised emafirmad.

Eesmärgid, ülesanded ning koostöösuhted on kokku lepitud. Teenuse maksustamisel lähtutakse tegelikest kuludest.

Glamox ei plaani ega saa Intrastati edastamist teenusena sisse osta, sest kasutame erinevaid ekspediitoreid, kes veavad erinevaid kaupu.

Intrastati aga peab esitama üks inimene ühest firmast.

Plaanime teenust sisse osta ja mitte hakata ise üritama. Kolm lihtsat põhjust selleks:
- ei ole seni pühendanud oma ressursse toodete kodeerimise detailseks selgeks õppimiseks ning ei näe vajadust selleks ka edaspidi, teema jääb sedavõrd kaugele meie põhitegevusest
- hinnanguliselt ei anna meie tänased mahud ka täis töökoha mahtu välja, kuid vaatamata sellele tähendaks see inimese koolitamist, töökoha loomise ja hoidmisega seotud kulusid ning muid kaudseid kulusid. Suure tõenäosusega kannataks ka töö kvaliteet, sest ülemaksmiseks, et väga head spetsialisti saada, põhjust pole
- kuna teenuse pakkujaid on tõenäoliselt mitmeid, siis on ka lihtsam nõuda kvaliteeti

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:38
Otsi:

Ava täpsem otsing