Tallinna Prügila juht lahkus ametist

Peeter Raidla 25. märts 2004, 00:00

Uukkivi põhjendas oma sammu motivatsiooni puudumisega. ?Ülesanded, mis minu ette seati, on täidetud,? sõnas ta. ?Lahkumisavalduse esitasin puhtalt enda initsiatiivil.?

Küsimusele, kas lahkumise põhjuseks pole mitte ettevõtte kehvad majandustulemused, vastas Uukkivi: ?Kesistel tulemustel pole prügila juhtkonnaga mingit pistmist. Süüdi on augud seadusandluses. Jäätmevood on kogu aeg alla läinud, kuid seni oleme suutnud tegutseda eelarve piires. Kasumisse on plaanis jõuda kolmandal tegutsemisaastal. Prügila ehitamiseks tehtud kulutusi arvestades on ettevõte praegu veel kindlasti miinuses.?

Tallinna Prügila nõukogusse kuuluv majandusanalüütik Heido Vitsur väitis enne eilset nõukogu koosolekut, et ei ole Uukkivi tagasiastumisest midagi kuulnud: ?Mulle saadeti koosoleku päevakord ja selle kohaselt pidi Uukkivi esitama ülevaate Tallinna Prügila majandustegevusest võrreldes eelarvega.?

Tegelikult kujunes nii, et Uukkivi vabastamine ja tema asemike nimetamine oligi ainus päevakorrapunkt. Uukkivi aruande ärakuulamist ei peetud enam vajalikuks.

Vahetult enne nõukogu koosolekut toimus Tallinna Prügila aktsionäride üldkoosolek, kus muu hulgas oli arutusel ka muudatused nõukogu koosseisus. Lisaks SKP esindajale Hermann Holsteinile arvati nõukogu välja ka advokaat Maarja Oviir-Neivelt, kelle asemele valiti audiitori kogemustega Indrek Elhi, kes töötab Cleanaway Eesti juhatuse esimehena.

Tallinna kui omanikku üldkoosolekul esindanud abilinnapea Toomas Vitsut ütles, et ehkki ta oli juba varem kuulnud Uukkivi lahkumisest, ei kuulu see küsimus üldkoosoleku päevakorda: ?Üldkoosolek tegeleb nõukogu liikmete, mitte aga juhataja väljavahetamisega. See on nõukogu pädevuses.?

Tallinna Prügila nõukogu esimees Aap Mumme ütles pärast koosoleku lõppu, et ametist vabastatud Uukkivi asemel nimetati ettevõtte juhatusse kaks uut liiget, kelleks on praegune tootmisjuht Andrus Võsu ja seni Cleanaway Tallinn juhataja kohusetäitjana tegutsenud Allan Pohlak.

Mumme sõnul on Võsu ja Pohlak ametis seni, kuni selguvad juhatuse liikmete peatse konkursi tulemused. Saksa osapoole nõudel leitakse uus lõplik juhatus pärast avalikku konkurssi. Esiti valitakse välja kolm personalifirmat, kes igaüks peab kandidaatide seast välja sõeluma kolm inimest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing