Nokia aktsia aasta madalaim

Raivo Sormunen 19. aprill 2004, 00:00

Euroopa börsidel keerles reedel kõik oma esimese kvartali tulemuse ja teise kvartali nõrga majandusprognoosi avaldanud Nokia ümber.

Ülemöödunud teisipäeval esimese kvartali kasumi- ja käibehoiatuse andnud Nokia tegi möödunud reedel teatavaks, et ka teine kvartal ei pruugi tal tulla kuigi hea. Nii käive kui ka kasum tõotab jääda möödunud aasta tulemustele napilt alla.

Maailma suurima mobiiltelefonide valmistaja aktsia kukkus Helsingi börsil päevasiselt korra isegi alla 12 euro, kuid sulgus siiski 12,25 eurol ehk 9,3% miinuses. USA börsidel seekord eriti emotsionaalsemalt Nokia majandustulemustele ei reageeritud. Aktsia sulgus reede hilisõhtul New Yorgi börsil 14,61 dollaril (12,18 eurol). Viimati oli väärtpaber nii madalal möödunud aasta 12. märtsil. Lisaks hinnalangusele oli võimas ka aktsia käive. Reedel liigutati Helsingi börsil Nokia aktsiapakist tervenisti 5 protsenti, kogumahus 47 miljardit krooni. Nii aktiivselt pole finantsinfo agentuuri Bloomberg andmeil kaubeldud Nokiaga veel kunagi.

Nokia peamiseks probleemiks on endiselt korralike toodete puudus. Sel aastal on mobiiltelefonide tootja toonud turule vaid kuus uut telefoni. Plaanid on Nokial aga endiselt jõulised. Aasta jooksul planeeritakse tuua turule kokku 40 uut toodet. Lisaks soovitakse tõsta oma turuosa maailma mobiiltelefonide turul 35 protsendilt 40 protsendini. Nokia aktsia- ja majandustulemuste trend on aga praegu veel nõrk ja aktsia ostmisega ei soovitata kiirustada.

Nokia halb mõju kaldus reedel ka teistele. Euroopa suurima pooljuhtide tootja STMicroelectronics NV, kelle suurim klient on Nokia, kaotas reedel 3,1% ning taandus 18,88 euroni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing