Helsingis taas külm du??

Tõnis Oja 30. aprill 2004, 00:00

Helsingi börs sai eile järjekordse külma du?i osaliseks pärast seda, kui analüüsikeskus Strategy Analysticsi uurimustulemused näitasid, et Nokia turuosa langes esimeses kvartalis 29,2 protsendini. Aasta tagasi oli see veel 34,8%.

Soome investeerimisajakirja Arvopaperi Online teatel kirjutas investeerimispank Morgan Stanley kliendilehes, et probleemid eriti keskmise hinnaklassi telefonidega algasid juba möödunud aasta kolmandas kvartalis. Siis ei tulnud need veel eriti esile, sest hästi ei läinud ka konkurentidel, kuid selle aasta esimeses kvartalis oli see kõigile näha. Tulemuseks oli see, et Nokia aktsia hind kukkus eile hommikul alla 12 euro taseme. Nokia sulgemishinnaks kujunes 12,07 eurot ehk 2,11 protsenti eelmise päeva sulgemishinnast madalam number. Aktsia hinna taastumisele aitas kaasa ilmselt USA majanduskasv, mis kergitas ka USA aktsiate hindu.

Helsingi börsi indeks kukkus 1,82 protsenti, 5844,59 punktile. Indeksi koosseisus oli terve rida aktsiaid, mille protsentuaalne kukkumine oli kahekohaline. Neist telefonioperaatori Elisa aktsia hind kukkus 13 protsenti, 11,45 euroni.

Teiselt poolt ookeani üllatas aga võrguseadmete tootja Lucent Technology, kelle nõukogu vallandas kolm tippjuhti, nende hulgas ka tegevjuhi, kahtluste eest, et kompanii on võltsinud raamatupidamist, mille tulemusena tuleb möödunud aasta puhaskasum poole väiksem. Kanada firma aktsia hind kukkus kolmandiku võrra.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing