Mustamäel hakkas pakkumine taas vähenema

Enn Tosso 03. mai 2004, 00:00

Üleeelmisel nädalal pakkumiste keskmine hind jäi praktiliselt samaks, ent viimasel nädalal tõusis hind uuele rekordtasemele 11 552 krooni juurde. Huvitav on märkida, et kogu Tallinna ning Mustamäe korterite keskmise hinna vahe on alla 2000 krooni ruutmeetri kohta.

Indeksi arvutamisel kasutatakse City 24 kinnisvaraportaali andmeid. Kinnisvaraportaali esindaja Karin Noppeli sõnul pole andmebaasis tehinguinfo, kuid on reaalne pakkumisinfo koos pakkumishindadega. Indeks koostataksegi nende pakkumiste baasil.

Tema sõnul kasutatakse arvutamisel lihtsat metodoloogiat - jäetakse välja välja ektreemumid väga madalate ja väga kõrgete hindadega ning samuti jäetakse välja loomulikult tühjad või null väärtusega hinnad.

Järelejäänud andmete baasil arvutatakse keskmise ruutmeetri hind. City24 puhul on indeksi peamiseks plussiks suur andmete hulk, mis tõstab numbrite usaldusväärsust. Teine oluline pluss on andmete olemasolu reaalajas, sõnab Noppel.

Samuti on hea ka see, et indeksi arvutusi võib teha sisuliselt samade dimendsioonide lõikes nagu ka otsinguid meie andmebaasis. Saab ära määrata piirkonna, tubade arvu ning soovi korral isegi ruutmeetrite vahemiku ning vastuseks saadakse nendele tingimustele vastav keskmine hind. Muidugi kui tingimused on liiga kitsad, siis on objektide arv väike ning tulemuse usaldusväärsus madalam, sõnab Noppel. Kõige lihtsam on teha arvutusi korterite ruutmeetrite hindade kohta. Need on kõige standardiseeritumad ning kõige paremini võrreldavamad. Kortereid on ka kõige rohkem ning nendega tehtavaid tehinguid on turul kõige rohkem. Tuleb arvestada, et tegemist on pakkumishindadega ning tegelikud tehingu tegemise hinnad võivad veidi madalamad olla.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing