Moes on padjad ja mööblikatted

Liina Leiten 07. mai 2004, 00:00

Sisustussalongi I. D. Kangas juhataja Kati Sihveri sõnul on kodusisustajate seas tunda veel aastaid valitsenud julgete lahenduste pelgust, kuid järjest rohkem katsetatakse ka uusi ja teistmoodi võimalusi. ?Algul püütakse minimalistlikult läbi ajada, kuid siis selgub, et ruumis on kõle ja kajab, seal on päikeseprobleemid ja naabrid vaatavad sisse,? räägib Sihver paljude klientide kogemuslikust teest sisustustekstiili juurde.

Viimasel ajal on Sihveri sõnul märgata just inimeste diivanipadjasoosingut, millele on ilmselt kaasa aidanud kohvikute ja teiste söögikohtade varasemast tihedam patjade kasutamine värvilaikude ja aktsentide andmiseks interjööris.

Ühtlasi on uute patjade muretsemine kõige lihtsam viis ruumi ilmet värskendada. Samuti lisavad mõnusad padjad inimeste sisemist turvatunnet. ?Seda, et padjaklubi tekib, ei maksa karta,? julgustab Sihver kartlikumaid.

Lihtne viis ruumi värskendada on ka kasutada lahtiseid diivani- ja toolikatteid, mida on kerge ära võtta nii tüdimuse kui ka määrdumise korral. ?Vanadele toolidele ei tõmmata mitte lihtsalt kotti pähe, vaid õmmeldakse lõike järgi kleidid selga,? räägib Kati Sihver.

Nutikas lahendus vana uueks teha on ka meisterdada ku?ettidele tekstiiliga kaetud ja polsterdatud voodipeatsid. Värskust võib tuua ka uute laudlinade või lambivarjudega. Tekstiilpaneelid võivad toimida ruumieraldajatena või n-ö maalidena seina peal näiteks kiviseina pehmendamiseks.

Disainerite hinnangul pole Eesti inimene moodsatele tekstiilitrendidele kuigi vastuvõtlik. Meil soositakse pigem naturaalsust, musta ja valget, vahel punast ja uuesti ka pruuni, ehkki mujal maailmas on moodi tulnud jõulised ja ägedad värvid. ?Kui usaldusväärset sisekujundajat kõrval ei ole, siis tugevaid värve valida ei julgeta,? tõdeb Sihver.

Seda, et midagi üldse moes ei ole, öelda ei saagi. Reeda Kardinate disaineri Kristel Tammelehe sõnul hakkavad 70. aastate mõjul tagasi tulema isegi n-ö veneaegsed satsidega kardinad, mida peaaegu kunagi moekaks pole peetud.

Naturaalsust eelistatakse ka materjalide valikul. Tekstiilidisaineri Eva-Liisa Kriisi hinnangul ei kasutata praegu kuigi palju väga kalleid materjale, nagu siidi ja satiini, ehkki ka nendele on olemas oma kindel kliendigrupp, kelle jaoks kallis materjal on väga tähtis.

Uusi võimalusi ja lahendusi tasub otsida ka detailide seast. ?Nii näiteks võib modernses kodus kardinad üles riputada magnetkinnistega, mida on lihtne kasutada ja mis jätavad kanga vabalt rippuma,? toob näite Kristel Tammeleht. Vormilt ongi hetkesoosik lihtne ja sirge kardin, kus põhirõhk on kangal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:24
Otsi:

Ava täpsem otsing