Esmaspäev 24. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Head helitehnikud suveks hõivatud

Madli-Liis Parts 10. mai 2004, 00:00

ASi Eventech juhi Sven Lõokese sõnul tulevad esimesed tellimused suviste ürituste helindamiseks juba eelneva aasta sügisel. Aastate jooksul on kujunenud kõige popimaks suvepäevade pidamise ajaks juuli teine ja kolmas nädal ning augusti esimesed päevad, kus üks tehnikameeskond võiks rahumeeli teha tööd vähemalt viies-kuues paigas samaaegselt. Hingetõmbeaega jääb vaid laulupeo mõõtu massiürituste ajal, mil ettevõtted pidusid ei kipu korraldama.

Varasemate kogemusteta ettevõtja võib kergesti sattuda libapakkujate küüsi. ?Veebilehekülgedel võib maad ja ilmad kokku kirjutada, ent endal ei pruugi olla tehnikaparkigi,? hoiatab Lõokene.

Firmapidudeks tehnikat rentiva Soundfactory omanik Virgo Kaaret teab rääkida juhtumitest, mil helitehnika pole eales kliendini jõudnud ning koos lubadustega on haihtunud ka 100protsendiline teenuse ettemaks. Odavamal juhul on jutt 5000?6000kroonistest summadest, tõsisematel puhkudel ulatuvad kahjud kümnetesse tuhandetesse kroonidesse. Nii Lõokene kui ka Kaaret soovitavad kontrollida hoolikalt helitehnikat rentiva firma tausta, mitte piirduda ainult veebilehe infoga. Eelistada tasub firmasid, kes on spetsialiseerunud heli- ja valgustehnika rendile ja müügile.

Teri sõkaldest aitab eraldada ka küsimus rendifirma meeskonna professionaalsuse kohta: kui suur on helitehnikute meeskond, kuidas on tööd jagatud. Tavaliselt on peole minev tehnikapark siiski sedavõrd keerukas, et vajab asjatundja tuge. Eventechist saab tellida ka väikest võimenduskomplekti, mis mahub sõiduautosse ega vaja eraldi spetsialisti abi, ent sel juhul peab tellija saama korraliku instruktaa?i ning tehnikainimene peab olema telefonitsi kättesaadav ööpäevaringselt.

Helitehnika eest vastutajale teeb kõige rohkem peavalu peopaiga elekter. ?On kohti, kus ei ole kvaliteetset elektrit, aga see puudus selgub tavaliselt alles peo käigus, kui muusika vait jääb ja saabub pimedus,? kirjeldab Virgo Kaaret olukorda, mida saaks vältida, kui peo korraldaja viiks tehnikamehed võimalustega kurssi.

?On olnud juhuseid, kui kohalik elektrik ei suuda õiget elektrikappi leida. Üritustele, mis toimuvad sügaval metsas, oleme generaatori igaks juhuks ise kaasa võtnud.? Elektriolude problemaatilisust rõhutab ka Sven Lõokene. Kui on kindel usaldusväärne koostööpartner, võib peo korraldaja jätta detailide täpsustamise tehnika rentija hoolde.

Mõttekas oleks anda rentijale ürituse toimumise paiga kontaktid, et nad omavahel saaksid kokku leppida kõik spetsiifilised tingimused.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:41
Otsi:

Ava täpsem otsing