Spordinoored saavad raha juurde

Villy Paimets 16. juuni 2004, 00:00

Amet kontrollis poole aasta jooksul linnalt toetust saanud spordiklubisid ning ilmnes, et mõne klubi treeningutel käib vähem lapsi ja noori kui lepingu järgi peaks olema.

Kontrolli tulemusena lõpetas spordi- ja noorsooamet lepingu kolme ja muutis lepingut viie spordiklubiga. ?Põhjuseks oli see, et lapsed ei osalenud enam treeningutel või läksid koos treeneriga üle teise spordiklubisse,? ütles spordi- ja noorsooameti sporditöö juhtivspetsialist Inna Bondarenko. Lisaks teatasid osa spordiklubid ise, et treenijate arv on vähenenud.

Näiteks MTÜ Audentese spordiklubi 28 noort jalgpallurit ühinesid spordiklubiga Real ning alles esimest aastat laste jalgpallitreeningute tarbeks linnalt raha saanud spordiklubi Dnipro lapsed kaotasid treeningute vastu huvi ning leping lõpetati. ?Ühe-kahe lapsega pole ju mõtet jalgpallitrenni teha, see ei ole iluuisutamine,? ütles Bondarenko.

Bondarenko sõnul ei muudeta ega lõpetata lepingut spordiklubiga ühe kontrollimise järel. ?Peame normaalseks, kui treeningul on kohal 50?60% lastest ja noortest, ning kui kahe-kolme kontrollimise järel selgub, et osalejaid on vähem, siis teeme spordiklubile ettepaneku lepingut muuta ning sellega on seni kõik klubid ka nõustunud,? ütles Bondarenko.

Jalgpalli õpetab lastele pealinnas 18 spordiklubi, trennis käib ligi kolm tuhat noort, linn maksab selle eest klubidele 9,5 miljonit krooni aastas. ?Raha saavad klubid kord kuus,? lisas Bondarenko. ?Aasta summa jagatakse 12ga ning kantakse kord kuus üle.? Selle aasta eelarves oli sporditoetusteks ettenähtud kokku 55,1 miljonit krooni ning see jaguneb nüüd 147 spordiklubis sportiva 16 495 lapse vahel. Kõik spordiklubide pearaha taotlustes olevad lapsed ja noored peavad olema kantud rahvastikuregistrisse elukohaga Tallinn.

Eelmisel aastal maksis amet sporditegevuse toetust kokku 55,7 miljonit krooni ning see jaotati 15 079 lapse ja noore vahel.

Tiit Reinart: Täna algavatest kohtumistest hakkab saama juba vihjeid potentsiaalsete edasipääsejate kohta.

Esimeses mängus mõõtu võtvatel Kreekal ja Hispaanial on mõlemal kolm punkti taskus ja hing sellevõrra rahulikum. Otsustades Kreeka särava üllatuse järgi EMi avamat?is, võiks teda ehk tänagi favoriidiks pidada. Samas teab ka Hispaania väga hästi, et ainult kolme punktiga edasi ei saa. Seega pole kerge kummalgi.

Senistel nullipoistel Venemaal ja Portugalil ei jää aga muud üle kui nina veriseks joosta. Sest teine järjestikune kaotus tähendab sisuliselt kojusõidupiletit. Usutavasti on Portugali võiduiha ja moraalne kohustus kodupubliku ees suurem.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing