Teeme oma jalgpalliklubi

Villy Paimets 18. juuni 2004, 00:00

Eesti Jalgpalliliidu president Indrek Kannik, kuidas teha oma jalgpalliklubi?
Kõige loogilisem on luua MTÜ. Soovitan valida reaalselt toimiv juhatus, ühe inimesega juhatus on liiga riskantne, klubil on ju liikmemaksud, sponsorsummad ja muud kiusatust tekitada võivad rahad, juhatuses peaks olema 3?5 inimest, siis on riskid väiksemad.

Mis on klubi puhul oluline?
Klubi loomisel on oluline, et tuumikus oleks vähemalt 15?16 meest, muidu ei saa meeskonda mängudeks kokku, amatöörid ju mängimise eest palka ei saa, kuidas sa neid sunnid. Pealegi, vigastused kimbutavad ka amatööre.

Veel on väga oluline, et klubisiseselt oleks kindel otsustuskord, olen näinud meeskondi, kus on liiga palju demokraatiat ? treener ütleb mängijale, et tule nüüd platsilt ära, see vastu, et ma ei taha veel tulla, ja treener aktsepteerib! Päris nii ikka ei saa, keegi peab olema otsustaja.

Kuidas pääseb mängima Eesti meistritiitlile?
Et meistrivõistlustel kaasa lüüa, peab hiljemalt kalendriaasta lõpuks jalgpalliliidule avalduse esitama, liigade komplekteerimine toimub uue aasta alguses.

Millisel põhimõttel on liigad koostatud?
Madalamad liigad on geograafilistel alustel, muidu oleks amatööridel liiga kallis ja palju aega nõudev ühest Eesti otsast teise mängudele sõita.

Mitu liigat Eestis on ja kui palju meeskondi neis mängib?
Eestis on praegu viis liigat, seni on igal aastal meeskondade arv 10?12 meeskonna võrra suurenenud. Varsti tulebki ilmselt päevakorda liigade suurendamine. Kui praegu mängib meistri- ja esiliigas kaheksa meeskonda, siis selle numbri võiks kümneni tõsta.

Teises liigas mängib kahes tsoonis kaheksa meeskonda, kolmandas, neljandas ja viiendas mängib neljas tsoonis igaühes kümme meeskonda.

Kuna meeskondi tuleb aasta-aastalt juurde, on kerkinud küsimus, kas mitte luua kuues liiga.

Millest elab jalgpalliliit?
Eesti Jalgpalliliidu põhilised sisetuleku allikad on meistrivõistluste osalustasud ja Eesti koondise kodumängude teleõiguste müük. Osalustasudest päriselt ei piisa meistrivõistluste läbiviimiseks ning kuna ka suurvõistluste valiktsüklite loos pole meile finantsiliselt õnnelik olnud ? viimati saime n-ö päris suure vastase, Itaaliaga, mängida juba ligi kümme aastat tagasi, siis on majanduslikult muidugi üsna raske.

Te olete ise ka ühe klubi sünni juures olnud
Jah, FC Toompea, aga see klubi loodi poliitikute ja riigiametnike ümber ning selle eesmärk oli istuva töö tegijatele liikumisvõimaluste pakkumine. Mängime neljandas liigas, sel aastal oleme kuuest mängust kolm võitnud ja kolm viigistanud.

Millal ise Portugali lähete?
Veerandfinaalideks, alagrupimängud vaatan kodus ära.

  • Tiit Reinart:
    Täna. Bulgaaria-Taani mäng on põhimõttelisem bulgaarlaste jaoks. Kojusõit või veel üks õrn võimalus.

Rootsi-Itaalia. Absoluutselt erinevad vastased. Lõbusalt ründav jalgpall ja tappev totaalkaitse. Rootsil on seni läinud hiilgavalt, mis teeb valvsaks. Rootsi oleks ehk viigiga rahul, Itaalia mitte väga.

Homme. Läti-Saksa. Rudi Völler on lätlaste eelmise mängu video pähe õppinud ja oma meestele kõvema ordnungi peale pannud. Läti lööb hea õnne korral värava, aga sakslased ei saa oma saatust T?ehhi kätte jätta, nii et panus Saksamaale.

Holland-T?ehhi. Hollandil on rohkem võitu vaja, aga eelmine mäng oli suhteliselt kahvatu. Viik ehk aitaks neid kah, sest järgmine vastane on Läti.

Ülehomme. Hakkavad selguma kohad alagruppides. Kreeka-Venemaa. Kreekal on edasipääsu kindlustamiseks vaja viiki, Venemaal pole enam midagi vaja. Samas on venelastel omadus võita siis, kui nende rong juba läinud.

Hispaania-Portugal. Alagrupiturniiri kõige põhimõttelisem mäng. Mitte vaid seepärast, et naabrid ja põlised rivaalid. EMi korraldaja saatus ja au on kaalul. Hispaaniale kõlbab viik, Portugal peab võitma.

Tänased mängud, 18. juuni, grupp C:
- kell 19.00 Bulgaaria-Taani
- kell 21.45 Itaalia-Rootsi

Homsed mängud, 19. juuni, grupp D:
- kell 19.00 Läti-Saksamaa
- kell 21.45 Holland-T?ehhi

Ülehomsed mängud, 20. juuni, grupp A:
- kell 19.00 Venemaa-Kreeka
- kell 21.45 Hispaania-Portugal

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:33
Otsi:

Ava täpsem otsing