Kalev ostis Vilma pagaritööstuse

Andres Kärssin 05. juuli 2004, 00:00

Tänavu 45 miljoni kroonist käivet ja 3 miljoni kroonist kasumit prognoosinud Vilmast otsustasid omanikud märtsis välja võtta 10 miljonit krooni dividende.

Reedel teatas Kalev börsile, et Vilma enamusosaluse eest tasutakse 11,2 miljonit krooni. Vilma 51% aktsiate omanik Arnold Kimber saab enamiku nii dividendidest kui ka Kalevi makstavast summast.

Kalevi ostusummast 7,5 miljonit krooni kuulub tasumisele hiljemalt 14. juulil ja 3,75 mln krooni tasutakse hiljemalt 31. detsembril. Aktsiate omandiõigus läheb üle lepingu sõlmimisel ehk 1. juulist.

Lepingujärgselt kohustub Kalev 2005. aasta jooksul tegema teistele Vilma aktsionäridele samadel tingimustel väljaostupakkumise ülejäänud osaluse omandamiseks.

Vilma omandamise eesmärgiks on Kalevi tegevuse laiendamine jahukondiitri sektoris vastavalt pikaajalisele arengustrateegiale. Möödunud aasta lõpul omandatud enamusosalus Jõhvi asuvas küpsisetootjas Järle oli Kalevi esimeseks sammuks selles valdkonnas.

ASi Vilma mullune netokäive oli 41 miljonit krooni ja puhaskasum 2,6 miljonit krooni. Tänavuseks prognoosis ettevõte mõningast käibe ja kasumi kasvu.

Kalevi juhilt Oliver Kruudalt ei õnnestunud Äripäeval kommentaari saada.

Intervjuu Vilma kauaaegse juhi ja omaniku Arnold Kimberiga

ASi Vilma nõukogu esimees Arnold Kimber ütles, et tööstuse müük Kalevile tuli raske südamega, kuid samas poleks keskmise suurusega perefirmal olnud tulevikus jaksu suurkonkurentidega rinda pista.

Kalev teatas esialgu ligi 60% Vilma aktsiate ostust, kas nende hulgas oli Teie kogu aktsiapakk?

Suurem osa küll, kuid mitte kõik. Vilmal on 104 aktsionäri, järgmisel aastal tehakse ka ülejäänud 102-le samasugune ostupakkumine.

Miks müüsite Vilma?

Jälgides seda, mis Eestis toimub ? alguses müüdi pangad, edasi kindlustus, kaubandusettevõtted ?, siis edukalt saavad jätkata kas suured või päris pisikesed tegijad. Aga Vilma pole nii väike, ta on selline lollilt keskmine.

Raske südamega tuli teha valik, kuidas tööstus Viljandisse alles jätta ja inimestele töökohad säilitada. Otsustasin, et õige on teha nii, et saaks laiendada tulevikus tootmist ja saada suuremale turule konkureerima suurte tegijatega, nagu Leibur ja Fazer.

Müüa tuleb siis, kui firmal hästi läheb. Viimati Järle ära ostnud Kalevi strateegiliseks eesmärgiks on laienemine jahu- ja värskete kondiitritoodete sektoris.

Kui palju oli pakkumisi kokku?

Kaks veel peale Kalevi, kes pakkumise paberi peal tegid. Lisaks mõned veel, kes suuliselt asja ajasid. Oli ka selliseid pakkumisi, kus mul polnud selge raha päritolu. Nende omanikega ma vestlust ei alustanudki, kelle firmanimi oli tundmatu.

Kalev maksab nende aktsiate eest 11,2 miljonit krooni, sel aastal said Vilma aktsionärid 10 miljonit krooni dividende ? kas investeerite oma osa edasi ettevõtlusse?

Ma pole sellele veel mõelnud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing