Kohus: Charlie Viikbergil pole maksuametiga vaidlemiseks põhjust

Anne Oja 14. juuli 2004, 00:00

Positiivne kohtuotsus poleks samas tühistanud Viikbergile kui eraisikule märtsi lõpupäevil määratud kopsakat tulumaksu 1997. kuni 2000. aasta tehingute eest, lisas kohus.

Kunagine börsihai ja praegune õlletööstur Charlie Viikberg taotles maksuameti tegevuse seadusvastaseks tunnistamist ning Divecist pärit dokumentide eemaldamist oma maksutoimikust.

Viikberg leidis, et maksuamet küsis temalt väärtpaberitega arveldanud offshore-ettevõtte Apex Equipment Ltd revisjoni käigus teavet, mida kasutas Viikbergi kui eraisiku maksustamiseks. Eraisiku revisjoni pole aga ettevõtte revisjoni käigus lubatud läbi viia.

Kaebuse kohaselt ei tohtinud maksuamet Viikbergi vastu kasutada ka Divecist pärit tõendeid, sest eelnevalt oli offshore?i-müüja läbiotsimine ning dokumentide konfiskeerimine tunnistatud seadusevastaseks.

Diveci tõendid näitasid, et Apex Equipment oli majandustegevuseta ettevõte, mis kuni 1997. aasta jaanuari lõpuni kuulus sajaprotsendiliselt Viikbergile. Hiljem määrati varidirektoriks Robert Dewe, kuid Viikbergi maksuplaneerimise eest maksis Divecile endiselt Apex Equipment.

Kohtuvaidluses Viikbergi esindav IMG Konsultant juht Ardo Ojasalu ütles, et Charlie Viikberg vaidlustab maksuotsuse sel nädalal.

?Minu hinnangul ei olnud maksuotsus seaduslik,? ütles Ojasalu ja märkis, et varem vaidemenetluse läbinud maksuotsuse kohtus vaidlustamise tähtaeg kukub sel nädalal. Ojasalu sõnul on võimalik kaks varianti: kas maksuotsus tühistatakse või jäetakse jõusse. Viikbergile määratud kopsakat maksusummat ei saa kohus vähendada. Kuna Divecist pärit teave leidis kinnitust ka muude maksumenetluses kogutud tõenditega, ei soovinud maksuamet aga Viikbergi toimikust mingeid dokumente eemaldada. Amet leidis, et Apex Equipmendi ja Viikbergi maksumenetlust ei saanud lahutada, sest Viikberg kasutas offshore-ettevõtet otseselt eraisikuna saadud tulu varjamiseks.

Maksumenetlus tuvastas, et Viikberg kasutas Apex Equipmendi teenitud raha isiklikuks tarbimiseks. Selle eest soetas ta kinnisvara, tegi osamakse enda asutatud ja talle kuuluvasse äriühingusse, maksis korteriüüri ja turismireiside eest, andis iseendale laenu ning võttis otse Apex Equipmendi kontolt välja sularaha.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing