Müraprobleemidest võidab Lauluväljak

Andris Feldmanis 11. august 2004, 00:00

Juuli keskpaiku Lasnamäel Paeväljal toimunud tantsumuusikafestival jääb linnavalitsuse sõnul viimaseks, kuna ümberkaudsed elanikud kurtsid tugeva müra üle ja tervisekaitseametnikud avastasid mõõtmiste käigus lubatust tugevamad müratasemed - küsimusi tekitas ka narko- ja alkoholijoobes noorte inimeste suur arv.

Tallinna linna avalike suhete direktori Allan Alaküla sõnul võiks lauluväljak olla ainus koht pealinnas, kus ööni kestvaid väliüritusi korraldatakse ?Laululava on seal olnud juba mõnda aega,? ütles Alaküla.? Seega on inimesed pidanud arvestama võimaliku müraga.?

Muudes kohtades ei ole tema sõnul ümbruskonnas elavate inimeste rahu rikkumine põhjendatud ja tuleks arvestada üldkehtiva öörahuga. Võimalike eranditena tõi ta välja näiteks uusaasta ja jaanipäeva üritused.

SA Tallinna Lauluväljak juhile Riho Rõõmusele tegi linna avalike suhete direktori mõttekäik head meelt. Tema sõnul on lauluväljak just see koht Tallinnas, mis on mõeldud suurte rahvaürituste korraldamiseks. ?Kõik, kes ennast siia ümberringi on asustanud, ka uute tornmajade ehitajad, on pidanud sellega arvestama?, lisas Rõõmus.

Tema sõnul on lauluväljak avatud igasugusteks pakkumisteks, valmis ollakse läbi rääkima ka probleemse Sun Dance Music Festivali (SDMF) korraldajatega. ?Koos mõtleksime välja kõikvõimalikud mürasummutuse lahendused,? sõnas Rõõmus, kelle hinnangul polnud festivali korraldajad selle küsimusega piisavalt tegelenud.

SDMFi pressiesindaja Maarika Kirikmäe sõnul loodavad korraldajad üritust korraldada ka järgmisel aastal, kuid nõustus, et Lauluväljak pole kultuuriliselt ja ajalooliselt ehk kõige sobivam koht tantsumuusikafestivali korraldamiseks. ?Tekiksid kindlasti küsimused, kas SDMF ikka sobib sinna,? sõnas ta. Samas Kirikmäe lauluväljakut võimaliku festivali toimumiskohana ei välistanud.

Homsel Tallinna linnavalitsuse istungil on arutlusel OÜ Akireema pubi "Seiklusjutte maalt ja merelt" taotlus korraldada olümpiamängudele ja vana-kreeka ajastule pühendatud stiilipidu Tartu mnt 44 siseõue alal 19. augustist kuni 20. augustini kella 19 kuni kella 02-ni.

OÜ Tequila AD taotles linnalt luba Hansapanga traditsioonilise kliendivastuvõtu ja Euroopa Liiduga liitumise aasta puuistutuskampaania raames vahtrapuude kollektsiooni kinkimise ja istutamise korraldamiseks Tallinna Botaanikaaia territooriumil 12. augustist kuni 13. augustini alates kella 18 kuni kella 03-ni.

Pubi ?Seiklusjutte maalt ja merelt? juhataja Lemmi Toomsalu sõnul oldi sündmuste selliseks käiguks (et pidu peab lõppema kell 23 - toim) valmis. ?Kui ei lubata bändil väljas mängida, siis mängitakse siseruumides,? ütles Toomsalu. Sel päeval esineb pubis ansambel Zorbas. Pretensioone Toomsalul linnavalitsuse poliitika suhtes ei olnud, kuna lähedalasuvaid elanikke võib pidu tõesti häirida.

Tallinna linna avaliku korra eeskirja kohaselt annab avaliku ürituse korraldamise loa pärast kella 23 lõppevate ürituste puhul linnavalitsus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:38
Otsi:

Ava täpsem otsing