Otsa kooli tudengid hõivavad keemiatööstuse

Christel Karits 27. august 2004, 00:00

23. augustil algas Kiviõli Keemiatööstuse häppening-keskkonnas Tallinna Georg Otsa nimelise muusikakooli viiepäevane treeninglaager, mis täna, 27. augustil lõpeb L. Bernsteini ja S. Sondheimi muusikali ?West Side Story? kontsertesitusega. See ettevõtmine on omakorda sissejuhatuseks kooli 4. septembril Tallinnas Salme kultuurikeskuses esietenduvale tervikmuusikalile ?West Side Story?.

Kesknädalal käisid proovid täie hooga ning kooli praktikajuht Eerika Kurm lubas kindlalt, et reedeks on tunniajane kontsertettekanne valmis. ?Selle muusikaliga oleme palju vaeva näinud. Ettevalmistused algasid juba eelmisel sügisel ning üht osa kontserdist sai kuulda kevadel Pärnu kontserdimajas,? selgitas ta.

Praeguseks on välja kujunenud meeskond, kes aitab muusikale lavale tuua. ?Üritame veel paremini,? lubas Eerika Kurm ja tõi võrdluseks läinud aastal edukalt etendunud ?Minu veetleva leedi?. ?Liisi Koikson ja Ewert Sundja küll sel aastal ei mängi, kuid näha saab uusi tõusvaid tähti ? Uku Suvistet Tony rollis ning Hatu-nat Anitana.? Seda, et põhjamaised muusikud Ladina-Ameerika tantsudele vastu ei pea, Kurm ei karda. ?Neil noortel on väga palju tahtmist ja temperamenti. Kuna see pole igapäevane õppetöö, siis tehakse asja innuga.?

Kiviõli Keemiatööstuse juurde juhatavad linna külalisi teeviidad. Kuna tegemist on suure territooriumiga, kuhu tavaliselt võõrad sisse ei pääse, siis on ala hästi turvatud. Rahvast mahub väga palju ja keegi ei tohiks ukse taha jääda, lubavad korraldajad.

Muusikalavastustel G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis on pikaajalised traditsioonid, mis ulatuvad enam kui 10 aasta taha, kui Vene Draamateatri laval mängiti-lauldi U. Sisaski lasteooperit ?Kuri kuningatütar?.

Vahepealsetel aastatel on kooli õpetaja Leelo Talviku eestvõttel ette valmistatud lõike erinevatest muusikalidest ning neid ka avalikult esitatud. 2003. aastal võeti muusikali lavastamine aga jälle tõsisemalt ette ning sündis F. Loewe muusikali ?Minu veetlev leedi? etendus, mis valmis vaid kooli enda jõududega, õpetajate ja õpilaste koostöös. Initsiaatoriks oli jällegi Leelo Talvik, lavastas Ivo Eensalu, dirigeeris Jüri-Ruut Kangur, peaosades olid Liisi Koikson, Aare Kodasma, Ewert Sundja, Mikk Saar, Sergei Solovjov. Etendus, mida esitati Salme kultuurikeskuses kokku viiel korral, saavutas suure publikumenu. Kahjuks ei lubanud jäigad autoriõiguste tingimused publiku soovidele vastu tulla ning lisaetendusi anda. Nii ei jäänud koolil muud üle kui lubada, et järgmisel aastal tuleb lavale uus muusikal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:26
Otsi:

Ava täpsem otsing