Maksuhaldur avastas pettusekatse riiulifirma registreerimisel

ÄP 24. september 2004, 00:00

Põhja maksukeskuse maksujärelevalve talitus juhataja Egon Veermäe sõnul alustas Põhja maksukeskus juhtumi uurimiseks väärteomenetluse juba esmaspäeval, mil dokumendid ettevõtte registreerimiseks maksuhaldurile laekusid. Teenindusliku kontrolli tulemusel tehti mõne päevaga kindlaks, et esitatud dokumentides oli märgitud valeandmed firma asukoha kohta. Lisaks tuvastati, et firma tegutsemise tõestamiseks oli esitatud fiktiivne arve ostetud kauba kohta.

Eile ennelõunal saabus Põhja maksukeskuse teenidusbüroosse OÜ Downhill juhatuse liige Hannes (sünd 1971), kes soovis ettevõtet registreerida käibemaksukohustuslaseks. Maksuametnikud pidasid Hannese ülekuulamiseks kinni ning mees tunnistas, et tema ei tea ettevõtte tegevusest midagi ning firma palus tal enda nimele vormistada Rainer, kes ootavat teda tänaval.

?Maksuametnikud kuulasid kohe üle ka Raineri, kes alguses püüdis Hannese juttu eitada. Saades teada, et Hannese suhtes teostatakse paralleelselt ülekuulamist, tunnistas ta siiski, et tegelikkuses koordineerib tema äriühingu tegevust,? ütles Egon Veermäe.

Hannese sõnul sai ta firma registreerimise eest 2000 krooni ja pidi üksnes veel ettevõtte registreerima maksu- ja tolliametis käibemaksukohustuslaseks ning edasi pidi firmaga tegelema juba ainult Rainer.

Väärteomenetluse tulemusena määrati Hannesele ja tema ettevõttele maksuhaldurile valeandmete ja teadvalt ebaõigete dokumentide esitamise eest kokku trahvi 12 000 krooni. Ettevõte jäi seekord tema nimele ja käibemaksukohustuslaseks registreerimata.

Maksu- ja tolliamet võttis käesoleva aasta mais vastu otsuse registreerida maksupettuste riski maandamise vajadusest lähtuvalt käibemaksukohustuslasteks vaid isikuid, kes juba tegelevad reaalse majandustegevusega või tõendavad selle alustamist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:45
Otsi:

Ava täpsem otsing