Oodatakse tugevaid tulemusi

Alvar Jõgeva 12. oktoober 2004, 00:00

USA aktsiaturud alustasid eilset päeva tõusuga. Põhjuseks toodi optimismi, et sel nädalal avaldatavad firmade tulemused võivad ületada ootusi.

Tugevaid tulemusi loodetakse maailma suurimalt pangalt Citigroup. Firma võib teenida 99 senti aktsia kohta kasumit, aasta varem ulatus see 90 sendini. Citigroup avaldab tulemused neljapäeval. Neljapäeval avaldab ka eestlaste lemmikaktsia Nokia majandusraporti. Kolmanda kvartali tulemused ei tohiks suurt üllatust pakkuda, kuna Nokia tõstis kvartali keskel käibe- ja kasumiprognoose. Ilmselt pole Nokial probleeme ülespoole korrigeeritud prognooside täitmisega. Palju olulisem on Nokia antav neljanda kvartali prognoos, mille määramatus on palju suurem. Nokia tulevikuväljavaated annavad aktsiale edasise suuna. Aktsia hind oli eile kella viieks langenud 1,5 protsenti, kui rekordiline nafta hind andis hoobi just Euroopa tehnoloogiasektorile.

Juhtivad investeerimispangad ootavad aktsiaturu tõusu. JPMorgan ootab indeksi S&P 500 väärtuseks aasta lõpul 1200 punkti. Eile kell 17 oli laiapõhjalise indeksi väärtus 1124 punkti, mis prognoosi täitumisel pakuks arvestatavat tootlust. Goldman Sachs ja Merrill Lynch ootavad 12 kuu pärast indeksi väärtuseks vastavalt 1250 ja 1228 punkti. Investeerimispankurid soovitavad laias laastus kaks kolmandikku rahast hoida aktsiates. Merrill Lynch on konservatiivsem, soovitades 45 protsenti portfellist paigutada aktsiatesse ja sama palju võlakirjadesse ning ülejäänud hoida rahas.

Kell viis olid USA juhtivad indeksid väikeses plussis. Nasdaqi koondindeks ja Dow? tööstuskeskmine kerkisid mõlemad 0,2 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing