Raudteefirma EVR Ekspressi ostis ettevõtte endine juht

Villy Paimets 24. november 2004, 00:00

EVR Ekspressi juhataja Henn Ruubel, kes on ühtlasi ka Edelaraudtee peadirektor, ütles eile, et EVR Ekspressi aktsiad ostis Anti Selge omanduses olev firma. ?Rahvusvaheline reisijatevedu vajab rohkem tegelemist ja me ei leidnud ka vajalikku sünergiat,? kommenteeris Ruubel müügi tagamaid. Tehingu hinna kohta ütles Ruubel vaid, et see oli ?nii ja naa.?

Edelaraudtee ostis 1998. aastal loodud EVR Ekspressi 2002. aasta viimasel päeval, ettevõtte senine peadirektor Anti Selge siirdus ettevõtte nõukogu liikmeks. Kahe nädala eest 32aastaseks saanud Anti Selge oli EVR Ekspressi juhatuse liige 17. märtsist 1999 kuni 21. veebruarini 2003, töötades vahepeal ka Edelaraudtees.

?Olen, jah, juba kuus aastat EVR Ekspressiga lähemalt või kaugemalt seotud olnud,? ütles EVR Ekspressi ostnud ASi Way Invest omanik Anti Selge.

Selge ostis EVR Ekspressi aktsiad Marcel Vichmannilt, kellelt eile ei õnnestunud müügi kohta kommentaari saada.

Tulevikuplaanide kohta ütles Selge, et tahab tuleval aastal käivitada hiljuti suletud Tallinna?Peterburi liini. ?Aga veidi teisel moel ja teistsuguse graafikuga kui enne, tuleb päevane liin,? ütles Selge. ?Tahame ka Berliini?Peterburi liini teenindama hakata, seda ei hakka küll meie opereerima, kuid meie veaks selle rongi oma veduritega Eestist läbi.? Selge sõnul on kaugem eesmärk juba Tallinn?Berliini liin.

?Selge on see, et rahvusvahelised liinid hakkavad toimima ning tahame olla üks operaatoritest sellel turul,? ütles Selge.

Ettevõtte praeguse majandusliku olukorra kohta ütles Selge, et eelmisel aastal oli väike kasum ning sel aastal tuleb väike kahjum.

Ettevõtte töös ei muutu Selge sõnul päevapealt midagi.

2001. aasta mais süüdistas kaitsepolitsei Anti Selget salakaubaveo organiseerimises ning sama aasta aprillis veetis Selge mõned päevad ka vahi all.

Kaitsepolitsei vahistas Selge kriminaalasja raames, mille käigus vahistati veel seitsmeliikmeline grupp, kes tegeles uurijate väitel süstemaatilise salakaubaveoga Venemaalt Eestisse.

Kaitsepolitsei süüdistuse järgi oli Selge üks meestest, kes organiseeris 2000. aasta oktoobrist 2001. aasta aprillini Venemaalt Eestisse saabuvate veduritega kütuse salakaubaveo.

2001. aasta juunis kirjutasid ajalehed, et prokurör taotles rongifirma EVR Ekspress endiste juhtide Anti Selge ja Gunnar Zirki salakaubaveo süüasja lõpetamist. ?Kuriteo toimepanemise ajal kehtinud kriminaalkoodeks nägi ette vastutuse salakaubaveo eest olulises ulatuses, kuid täna kehtivas karistusseadustikus on seda kogust, millest algab kriminaalvastutus, tõstetud,? ütles prokurör Kristel Siitam-Nyiri toona Õhtulehele.

Anti Selge ütles eile õhtul, et tal on tuline kahju, et prokurör süüdistuse tagasi võttis. ?Kahju, et protsess lõppes süüdistuse tagasivõtmisega ja mitte sellega, et mind õigeks mõistetakse,? ütles Selge. ?Olen täiesti kindel, et kohus oleks mind õigeks mõistnud.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:54
Otsi:

Ava täpsem otsing