Metalliotsija sobib nii ehitajale kui ka turvamehele

Alar Pardla 16. detsember 2004, 00:00

Englo toodete nimekirja kuuluvad nii metalliotsijad kui ka mitmesugused kaugus- ja kiirgusmõõdikud. Eritellimusel valmistatakse ka muid tooteid, näiteks kaevandustele toodetakse detonaatoreid ja õhkimisel kasutatavate juhtmete testimise seadmeid.

Firma tegevdirektori Karin Punningi sõnul tegeletakse põhiliselt uurimis- ja arendustööga ? valmistatakse prototüübid ning viiakse läbi katsetused.

Valmistoodete mehhaanikadetailid tellitakse allhanke korras oma ala spetsialistidelt, seadmetes olev elektroonika pannakse ise komponentidest kokku. ?Paneme seadmed kokku, häälestame, teeme vajalikud kontrollkatsed ning vajadusel organiseerime kalibreerimise või taatlemise,? selgitas Punning.

Hetkel viie põhikohaga töötajaga ning kaheksa lepingulise töötajaga Englo alustas tegevust juba 1993. aastal. Firma lõid endised Teaduste Akadeemia Spetsiaalse Konstrueerimisbüroo töötajad.

Esimesteks suuremateks klientideks tegutsemise algaastatel olid tee-ehitusfirmad, kelle teetöömasinaid aitas Englo täiendada, töötades välja teedeehitajatele sobivad kaldemõõteseadmed. Kuna teetööde käigus on tihti vaja otsida kanalisatsioonikaevude luuke maa seest või asfaldi ja lume alt, hakati järgmisena klientide vajaduste rahuldamiseks välja töötama metalliotsijat.

Metalliotsijate konstrueerimist on firma jätkanud ning on aegade jooksul välja töötanud miinide, kaabli, juhtmete ja torude otsimiseks sobivad seadmed.

Viimane uudistoode on käsimetalliotsija MINION-1, mis sobib nii ehitajale kui ka kodukasutusse seinte seest juhtmete ja veetorude otsimiseks, samuti meelelahutusasutuse turvamehele, kes saab seadmega kontrollida, et lõbustuspaika ei siseneks relvadega kliendid.

Piirivalvele ja tolliametile valmistatud metalliotsijate abil on leitud riiki salakaubana saabunud sigarette ja alkoholi.

Suitsupakkides olev alumiiniumpaber sisaldab piisavalt metalli, et peidikuga lauakoormat kontrolliv piirivalvur avastaks kauba sisse peidetud suitsud metalliotsijat kasutades.

Ni?itooteid valmistavale firmale on Karin Punningu sõnul probleemiks see, et uurimis- ja arendustöö nõuab palju aega ja raha. Ka on raske leida uusi kliente.

Senimaani on kõige efektiivsemaks uute klientide leidmise viisiks olnud erialamesside külastamine ja nendel oma toodangu eksponeerimine. Lisaks osaleb Englo hetkel Indias toimuvas riigihankes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:58
Otsi:

Ava täpsem otsing