Venemaa kiirendab võla tagasimaksmist Euroopa kreeditoridele

Sirje Rank 23. detsember 2004, 00:00

Eesmärgiks on parandada Venemaa krediidireitingut ning leevendada eurotsooni suurima kreeditorriigi Saksamaa eelarveprobleeme, kirjutas Financial Times.

Venemaa ei soovi, et korduks suvine üllatusmanööver Saksamaa poolt, kes selleks, et raha varem kätte saada, müüs juunis 5 miljardi euro eest Venemaa võlakirju. Venemaa kardab, et sama võivad teha teisedki kreeditorid, sealhulgas Jaapan ja Prantsusmaa, kiskudes nii alla Venemaa võlakirjade hinnad, ehkki riigi finantsid on heas seisus, kirjutas leht.

Venemaa president Vladimir Putin teatas pärast kohtumist Saksamaa kantsleri Gerhard Schröderiga, et nafta kõrge hind ja Venemaa kiire majanduskasv võimaldavad laenude tagasimaksmist kiirendada.

Rahandusminister Aleksei Kudrini sõnul võib Venemaa tuleval aastal tagasi maksta ca 10 miljardit dollarit, sellest umbes 6 miljardit Saksamaale.

Venemaa võlg Pariisi Klubi kreeditoridele on tuleva aasta alguses hinnanguliselt 46,1 miljardit dollarit. Saksamaale ollakse võlgu 18 miljardit dollarit, teine suurem laenuandja on Itaalia 6 miljardi dollariga.

Venemaa soovib aastaks 2006 saada kõigilt investeerimisjärgu reitingut, sest sel aastal juhib Venemaa G8 riikide istungeid, kirjutas leht.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:59
Otsi:

Ava täpsem otsing