Bussiliiklus inimestele mugavaks

Marko Liibak 20. veebruar 2006, 00:00

Jälginud pikema aja jooksul pealinna ühistranspordi toimimist, tundub, et midagi on sõitude planeerimises tõsiselt viltu. Eriti paistab see silma busside liikumises.

Esiteks häirib see, et enam-vähem ühes suunas liikuvad ühissõidukid väljuvad ühel ja samal ajal. See aga tekitab peatustesse pikad sõidukite tropid ning sõidukisse pääsemiseks tuleb peatuses mõttetult sebida. Tõsi, noorele inimesele pole asi nii ränk, kuid seda vaevarikkam on see lastele või memmedele-taatidele. Ka lapsevankriga on peatuses raske laveerida-ukerdada. Asi on kurvem talvel, mil peatused on sageli libedad ning peatuses sõidukiukse "otsimise" sagin võib üsna kergelt viia ohtliku kukkumiseni. Seda eriti siis, kui peatuste niigi ahast ruumi pisendavad lumekoristusest jäänud lumevallid.

Silma on jäänud teinegi ebakoht. Mõnel liinil on tipptunnil sõitma pandud lühikesed bussid ja need on alailma puupüsti täis. Teistel aegadel aga sõidavad pikad bussid - pooltühjalt. No milleks?

Pealinna ühistranspordikorraldajad peavad selliste liinide ajagraafikud üle vaatama ja nihutama busside liikumisintervalle, et vältida peatustes tekkivaid kobaraid. See vähendaks ühes suunas liikuvate sõidukite ooteaega ja peamine - inimestel oleks mugavam sõita.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing