LHV müüb viit internetiportaali

Gert D. Hankewitz 01. märts 2006, 00:00

Kuigi müügiprotsess on siiamaani olnud saladuskatte all ning asjaosalised ise oma plaanidest valju häälega ei räägi, on jutud, et portaale müüa tahetakse, liikvel.

Lõhmuse, Haaveli ja Viisemanni ehk LHV firmade müügiga tegeleva Tarmo Jüristo sõnul on tutvustamiseks koostatud memorandum saadetud kuuele firmale, sealhulgas Postimehe omanikfirmale Schibstedile ja Soome SanomaWSOY-le. Teiste nimesid Jüristo avaldada ei soovinud.

1. veebruaril koostatud kiri tutvustab osaühingute Moonfish Media, CV Keskus ja Autoportaal hallatavaid vahendusportaale. Esimesele firmale kuuluvad portaalid kv.ee, Osta.ee ja Hydra.ee, teisele CVKeskus.ee ja kolmandale Auto24.ee.

Ingliskeelne kiri tutvustab neid kui heas majanduskliimas asuvaid ja kiire internetimeedia arenguga riigis tegutsevaid ettevõtteid. Samuti nimetatakse kolme osaühingut oma sektori turuliidriks. Dokumendi kohaselt müüakse kõik kolm firmat ühe paketina ning pakkumised tuleb teha ühe summana kõigile kolmele. Samuti avaldab dokument, et müük toimub oksjoni käigus.

Üks firma, mis võis pakkumise saada, on meediakontsern Ekspress Grupp. Ettevõtte juht Priit Leito ei eitanud, kuid ka ei kinnitanud seda. Küll aga sõnas Leito, et igasuguseid pakkumisi on tulnud ning andis mõista, et üks neist võis tulla ka LHV-lt.

Tarmo Jüristo täpsustas, et võimalike ostjate hulk võib aja jooksul väheneda. "Püüame saada ettekujutuse, millised on pakkujate põhimõtted, mille järgi nad online-meedia firmasid osta tahaksid," seletas ta. Milliseks võib kujuneda kolme müügis oleva firma hind, ei osanud Jüristo veel vastata.

Kolme portaali omanikfirma Moonfish Media juhi Raivo Heina sõnul praegu otsest vajadust firmat müüa pole. Küll aga tunnistas ta, et pakkumine on firmadele, kes Moonfishi vastu on huvi tundnud, laiali saadetud. Samuti sõnas Hein, et müügijutud said alguse huvi tundnud firmade poolt. Kas firma lõpuks maha müüakse, oleneb Heina sõnul pakutavast summast.

Riskikapitalist Allan Martinsoni sõnul võib müügihinnaks kujuneda 100-150 miljonit krooni. "Hind on sõltuvuses usust, kuidas asi edasi kasvab," sõnas ta. Martinson lisas, et kui olla skeptiline ostja, siis päris sellist summat välja käia ei tasuks, sest oht, et konkurendid turu ära napsavad, on üpris reaalne.

Viimane suurem portaalimüük oli 2004. aasta alguses, kui MicroLink müüs Norra Findexa kontsernile 80 miljoni krooni eest Delfi portaalid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing