Välikäimlate koguse arvel koonerdada ei tasu

Ketlin Priilinn 05. aprill 2006, 00:00

Rentman OÜ turundusjuhi Ain Talma sõnul on selle teenuse kasutajad põhiliselt ehitusfirmad ja väliürituste korraldajad. "Suvekuudel on nõudlus tavaliselt ikka tunduvalt suurem, sest talvel pärsib külm ettevõtmisi vabas õhus," ütles Talma.

Välikäimlaid on Rentmanis Talma sõnul saada ka nn viimasel hetkel ärkajate jaoks. "See ei ole probleem," kinnitab Talma. Küll aga on korraldajatel endil parem, kui lepingud oma ürituse läbiviimiseks on aegsasti sõlmitud, sealhulgas ka välikäimlate rendilepingud. Talma räägib, et ettevõtted tellivad ikka otse välikäimlaid oma üritustele, toodete või tehnika presentatsioonidele, kui need toimuvad kusagil looduses.

Samas tellivad ettevõtted sageli selliste ürituste läbiviimise kompleksselt üritusturundusfirmadelt. "Rendihinnad välikäimlate osas on aastaid püsinud enam-vähem stabiilsed - kel rohkem raha, tellib parema varustusastmega käimlaid, mis varustatud kätepesuseadme, seebi, pabersalvrättidega."

Välikäimlate hulk üritusel sõltub paljudest näitajatest. "Näiteks ürituse kestvus, külaliste arv, kas ja kui palju söödetakse-joodetakse, kui palju oma külalistest lugu peetakse," loetleb Talma. "Mida peenem seltskond, seda rohkem käimlaid, sest kuidas sa ikka paned oma külastajaid vetsujärjekorda seisma." Talma leiab, et kui tahad, et inimesed püsiksid pikemalt korraldatud üritusel ja tunneksid ennast mugavalt, tuleb välikäimlaid rentida. "Vastasel juhul, kui inimesel on vajadus sinna minna ja käimlat pole, läheb külaline minema ning tagasi ei tule."

Coltelli OÜ müügijuhi Toomas Lichfeldi kinnitusel on suvel nõudlus välikäimlate järele tohutu ning jaanipäeval on täiesti hullumaja.

Ka Lichfeld ütleb, et kui ikka väga vaja, saab käimlaid tellida ka vaid ühepäevase etteteatamisega. "Parem oleks aga siiski 2-3 päeva varem helistada, siis on asi kindlam," leiab ta siiski. Vajalik käimlate arv on suhteline ja ühest rusikareeglit pole. Coltelli kodulehel on olemas tabel, kus külastajate ja ürituse kestuse järgi saab täpselt välja arvutada, kui mitu käimlat oleks mõistlik rentida.

Evergreen OÜ juhataja Egon Vaiksaare sõnul on välikäimlate rent vajalik eelkõige siis, kui korraldatakse üritus kusagil "tsiviliseerimata" kohas, näiteks metsas. "Tellijaid on ikka päris palju ja aastatega on nende arv tasapisi kasvanud," kinnitab temagi.

Käimlaid jagub ka Evergreenis kõigile soovijaile piisavalt. "Vahel võib juhtuda, et ühel nädalavahetusel toimub üheaegselt palju üritusi, aga meie käimlapark on siiski piisavalt suur ja keegi ilma küll ei tohiks jääda," usub Vaiksaar. Siiski ei soovita ta tellimist päris viimase minuti peale jätta.

Kemmerling OÜ juht Tõnis Ilves ütleb, et nõudlus välikäimlate järele on väga suur. "Kui üritus toimub suvel, oleks mõttekas teha tellimus ära hiljemalt aprilliks," kinnitab ta. "Eks muidugi saab tellida ka jooksvalt, aga siis võib see lihtsalt olla pisut raskendatud."

Üks käimla võiks tema arvates olla arvestatud sajakonna inimese tarvis. "Mida rohkem käimlaid on, seda mugavam on see muidugi külastajate jaoks," leiab Ilves.

Ürituse külastajatel jääb käimlate puudumisest ebameeldiv mälestus. "Kui nende arvel koonerdada, võivad tekkida pikad järjekorrad - ja kellele see meeldiks?"

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:13
Otsi:

Ava täpsem otsing